Loading...

آفت های باغی کرم Vine Weevil

آفت های باغی کرم Vine Weevil

آفت های باغی کرم Vine Weevil

اکثز باغبانان از حشراتی که به ریشه گیاهان آسیب می زنند می ترسند و این تعجب آور نیست چون به طور ناگهانی گیاه به اصطلاح سالم به علت وجود این آفت سقوط می کند و از بین می رود. در ادامه با مقاله آفت های باغی کرم Vine Weevil همراه ما باشید. کرم Vine Weevil یکی از ویرانگرترین آفات باغی است. Vine Weevil یکی از خطرناکترین آفات باغی است چونکه یک حمله دو جانبه را پیش می برد و می تواند هم برگ گیاه و هم ریشه گیاه را بخورد. علاوه براین، هر کرم Vine Weevil بالغ می تواند صدها تخم بگذارد. Vine Weevil بخش های نازک گیاه را مورد استفاده قرار می دهد و به طیف گسترده ای از گیاهان و میوه های زینتی علاقمند است به خصوص اگر گیاه در ظرف کاشته شده باشد. Vine Weevil به طور عمده در شب روی شاخ و برگ گیاهان علفی و درختچه ها ظاهر می شوند و از آنها تغذیه می کنند. شما باید مراقب گیاهان خود (به خصوص کاملیا، گل صد تومانی، گل ادریس، گل آویز) باشید. در ادامه با مقاله آفت های باغی کرم Vine Weevil همراه ما باشید.

آفت های باغی کرم Vine Weevil

نحوه ایجاد لک توسط Vine Weevil

گراب ها کرم های سفید رنگ، بدون پا و با سرهای قهوه ای روشن هستند و دارای طول ۱۰ میلی متری می باشد. شما می توانید آنها را در میان ریشه ها پیدا کنید در حالی که شکل حرف C را به خود گرفته اند. غالبا اولین علائم از آسیب گراب ها را می توان تنها زمانی که گیاه به طور کامل از بین می رود دید و در طول پاییز تا بهار گیاه می میرد. کرم بالغ vine weevil نمی تواند پروانه شود اما می تواند به راحتی به قسمت های بالایی گیاه صعود کند. شما می توانید لکه های ناخوشایندی که این کرم ها روی برگ ها ایجاد می کنند را مشاهده کنید این کرم ها لبه برگ ها را به صورت نیم دایره می خورد. این کرم ها قادر به سوراخ کردن وسط برگ نیستند و در صورت مشاهده سوراخ های وسط برگ، باید بدانید که آنها توسط حلزون ها و اسلاگ ها ایجاد شده اند پس سینی را زیر گیاه قرار دهید و کمی گیاه را بلرزانید تا به زمین بیافتند. اما آسیب واقعی Vine Weevil ها توسط گراب هایی که از ریشه تغذیه می کنند ایجاد می شود.

آفت های باغی کرم Vine Weevil

مبارزه با آفت کرم Vine Weevil

به دلیل عملیات شبانه کرم Vine Weevil کنترل و درمان کمی مشکل است. سعی کنید از شکارچیان طبیعی مانند پرنده ها، قورباغه ها، جوجه تیغی استفاده کنید. درختچه ها را تکان دهید تا کرم Vine Weevil بالغ بیافتند و به سادگی جمع آوری شوند. اگر شما نمی خواهید در باغ خود از آفت کش ها استفاده کنید از کنترل بیولوژیکی که براساس نماتدهای انگلی هستند استفاده کنید. این موجودات میکروسکوبی وارد بدنه گراب ها می شوند و باکتری هایی از خود آزاد می کنند و آنها را مسموم می کنند. سپس آنها آسیب می بینند و به گراب های دیگر حمله می کنند. در طول ماه آگوست و اوایل ستامبر زمانی که درجه حرارت خاک به اندازه کافی برای نماتدها موثر است ( ۵ تا ۲۰ درجه سانتیگراد) و قبل از اینکه vine weevils شروع به رشد کنند تا آسیب های جدی را ایجاد کنند از کنترل بیولوژیکی استفاده کنید. بعد از استفاده از کنترل بیولوژیکی، خاک را مرطوب نگه دارید.در نهایت بررسی کنید که vine weevils ریشه کن شده است یا نه و به دنبال vine weevils دیگر باشید چونکه شما نمی خواهید تعداد آفت ها در باغ افزایش پیدا کند.

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
  • انتشار این مقاله به هیچ وجه قانونی نمی باشد
  • عنوان مقاله: آفت های باغی کرم Vine Weevil
  • نویسنده: مهدی قنبری
  • هربال مارکت را در پیج اینستاگرام دنبال کنید
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
 

پاسخ معادله زیر را وارد کنید * مهلت سه دقیقه ای معادله به اتمام رسیده، جهت دریافت معادله جدید روی دکمه کناری آن کلیک کنید.