Loading...

طرز تهیه ۸ ماسک صورت سرکه سیب خانگی برای درمان جوش و آکنه

طرز تهیه 8 ماسک صورت سرکه سیب خانگی برای درمان جوش و آکنه

چرا ماسک صورت سرکه سیب خانگی تهیه کنیم؟ سرکه سیب برای درمان بسیاری از بیماری های پوستی مفید است. سرکه سیب سرشار از آنتی اکسیدان هاست و برای جلوگیری از علائم پیری پوست مانند چین و چروک پوست بسیار موثر است، علاوه بر این به پوست کمک می کند تا در مقابل آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد مقاومت کند. سرکه سیب به طور شگفت انگیزی به پاکسازی جوش و اکنه کمک می کند و دارای خواص ضد باکتریایی، ضد ویروسی و ضد قارچی است که باعث می شود باکترهایی که باعث ایجاد جوش و آکنه می شوند از بین بروند.

مزایای ماسک صورت سرکه سیب

وقتی که شما از منزل خارج می شوید پوست شما در معرض آلودگی های ناشی از گرد و غبار، دود و غیرع قرار می گیرد و به انواع مختلفی از آلودگی ها دجار می شود. منافذ پوست با این آلودگی ها مسدود می شود که به نوبه خود باعث جوش و آکنه می شود. سرکه سیب به شما کمک می کند تا پوست خود را تمیز کند و منافذ مسدود شده را باز کنید و در نتیجه پوشی جوان و تمیز داشته باشید. یکی از نگرانی های دیگری که هنگام خارج شدن از منزل ممکن است به آن دچار شوید افتاب سوختگی اسن. آفتاب نه تنها پوست شما را می سوزاند بلکه باعث تحریک، خارش و التهاب پوست می شود و قرار گرفتن طولانی مدت در نور آفتاب آن هم بدون هیچ محافظتی باعث پیری زودرس پوست می شود. سرکه سیب می تواند به کاهش التهاب و قرمزی پوست کمک کند و پوست شما را تسکین دهد. اگر پوست خیلی چرب یا خیلی خشکی دارید سرکه سیب می تواند به شما کمک کند و سلول های مرده و چربی های اضافه پوست شما را از بین ببرد.

طرز تهیه 8 ماسک صورت سرکه سیب خانگی برای درمان جوش و آکنه

۸ ماسک صورت سرکه سیب خانگی برای درمان جوش و آکنه

ماسک صورت سرکه سیب و جوش شیرین برای درمان آکنه

سرکه سیب کمک می کند تا تمام باکتری ها و میکروب هایی که باعث ایجاد آکنه و جوش می شوند را از بین ببرید و از طرف دیگر هم جوش شیرین یک لایه بردار ملایم است که به ارامی پوست شما را تمیز می کند. ۲ قاشق چای خوری سرکه سیب را با ۲ قاشق غذاخوری جوش شیرین ترکیل کنید و آن را به خوبی با هم ترکیب کنید. این ماسک را به صورت خود بزنید و به صورت دایرای پوست خود را ماساژ دهید. این کار را به مدت ۵ دقیقه انجام دهید. بعد از ۱۵ دقیقه صورت خود را با آب بشویید و یک مرطوب کننده ملایم را استفاده کنید. برای درمان آکنه و جوش از این ماسک صورت حداقل ۱ بار در هفته استفاده کنید.

طرز تهیه 8 ماسک صورت سرکه سیب خانگی برای درمان جوش و آکنه

ماسک سرکه سیب و عسل برای درمان جوش و آکنه

سرکه سیب به شما کمک می کند تا تمام باکتری هایی که باعث ایجاد اکنه و جوش می شوند را از بین ببرید و هیچنین ضایعات پوستی شما را کاهش می دهد. از طرف دیگر عسل یک مرطوب کننده طبیعی است و دارای خواص ضد باکتریایی است. ابدا صورت خود را با آب و با استفاده از پاک کننده ملایم بشویید و بعد بخور دهید تا منافذ پوست شما باز شود. ۲ قاشق غذاخوری را به پوست خود بزنید و به صورت دایره ای ماساژ دهید. بعد از ۱۵ دقیقه صورت خود را بشویید و خشک کنید. حالا با استفاده از پنبه سرکه سیب را به صورت خود بزنید. اجازه دهید سرکه روی پوستتان بماند و خشک شود. حالا از یک مرطوب کننده که چرب نیست استفاده کنید. برای خلاص شدن از شر اکنه و جوش شما باید این روش را به طور موثری تکرار کنید.

طرز تهیه 8 ماسک صورت سرکه سیب خانگی برای درمان جوش و آکنه

ماسک سرکه سیب ، چای سبز، عسل و شکر برای درمان اسکار جوش و آکنه

چای سبز یک منبع عالی از آنتی اکسیدان های قدرتمند است که به مبارزه با رادیکال های آزاد می پردازد و به بهبد زخم های ناشی از جوش کمک می کندو چای سبز به پوست شما کمک می کند تا جوان و روشن بماند. عسل هم یک مرطوب کننده طبیعی است، شکر باعث می شود تا چربی های اضافه، سلول های مرده پوست و دیگر ناخالصی های پوست از بین بروند. به یک کاسه تمیز ۱ قاشق چای خوری سرکه سیب و عسل و ۲ قاشق چای خوری چای سبز . ۵ قاشق چای خوری شکر اضافه کنید و مواد را به خوبی با هم مخلوط کنید. این ماسک را روی پوست خود بگذارید و با استفاده از انگشتان خود به صورت دایره ای ماساژ دهید. این کار را برای چند دقیقه انجام دهید. بعد از ۱۵ دقیقه صورت خود را بشویید. از این ماسک صورت یک بار در هفته استفاده کنید.

ماسک صورت سرکه سیب ، ماست، عسل و زرد چوبه برای درخشندگی پوست

 ماست یک سفید کننده پوست است که پوست را تسکین می دهد و لکه های پوستی را کاهش می دهد و باعث تغذیه عمیق پوست می شود. عسل به مرطوب ماندن پوست شما کمک می کند در حالی که زردچوبه دارای خاصیت ضد باکتریایی است و آنتی بیوتیک آن باعث از بین رفتن آکنه و جوش می شود. در یک کاسه تمیز نصف قاشق چای خوری سرکه سیب، ماست و پودر زردچوبه را همراه با ۱ قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید. تمام مواد تشکیل دهنده را به خوبی ترکیب کنید و ماسک را روی صورت خود بگذارید و بعد از ۲۰ دقیقه بشویید. صورت خود را خشک کنید و از یک مرطوب کننده ملایم استفاده کنید برای درمان جوش و آکنه و داشتنی پوستی درخشان از این ماسک صورت ۲ بار در هفته استفاده کنید.

طرز تهیه 8 ماسک صورت سرکه سیب خانگی برای درمان جوش و آکنه

ماسک سرکه سیب ، جوش شیرین، آب لیمو برای لایه برداری پوست

جوش شیرین یک لایه بردار ملایم است در حالی که آب لیمو یک عامل سفید کننده طبیعی می باشد و به تسکین پوست کمک می کند و باعث می شود لکه های تیره و قرمز پوست شما کاهش پیدا کند. ۱ قاشق چای خوری سرکه سیب را با ۱ قاشق جوش شیرین و نیم قاشق چای خوری آب لیمو ترکیب کنید تا خمیر نرمی ایجاد شود بعد این مواد را روی صورت خود بگذارید و به صورت دایره ای پوست خود را ماساژ دهید. بعد از ۱۵ دقیقه صورت خود را بشویید و از یک مرطوب کننده ملایم استفاده کنید. برای بدست اورد بهترین نتایج حداقل یکبار از این ماسک در هفته استفاده کنید.

ماسک صورت سرکه سیب و آلوئه ورا برای از بین بردن جوش و آکنه

آلوئه ورا پوست شما را تسکین و جوان می کند. از طرف دیگر سرکه سیب به شما کمک می کند تا تمام ناخالصی ها و باکتری هایی که باعث ایجاد جوش و اکنه می شوند از بین برود. ژل های تازه الوئه ورا را در کاسه تمیزی بریزید شما به ۱ قاشق غذاخوری از این ژل نیاز دارید حالا ۱ قاشق غذاخوری سرکه سیب، ۱ قاشق غذاخوری آب ساده را به ان اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. با استفاده از پنبه این ماسک را روی صورت خود بمالید و بعد از ۲۰ دقیقه صورت خود را بشویید و خشک کنید و از یک مرطوب کننده بدون چربی استفاده کنید. این ماسک صورت را به صورت متناوب تکرار کنید تا جوش ها و اکنه های پوستی شما از بین برود.

طرز تهیه 8 ماسک صورت سرکه سیب خانگی برای درمان جوش و آکنه

ماسک صورت سرکه سیب و روغن زیتون برای مرطوب نگه داشتن پوست

سرکه سیب به شما کمک می کند تا چربی های اضافه پوست را از بین ببرید. روغن زیتون به مرطوب ماندن پوست شما و تغذیه آن کمک می کند. نصف قاشق چای خوری سرکه سیب و ۱ قاشق چای خوری روغن زیتون را با هم مخلوط کنید و این ماسک را روی صورت خود بگذارید و به صورت دایره ای به مدت ۵ دقیقه ماساژ دهید. بعد از ۱۵ دقیقه صورت خود را بشویید و با حوله خشک کنید و بعد از مرطوب کننده ملایم استفاده کنید. برای بدست اوردن بهترین نتایج، از این ماسک صورت حداقل ۳ بار در هفته استفاده کنید.

ماسک صورت سرکه سیب و آب لیمو برای روشن شدن پوست

سرکه سیب حاوی اسید مالیک است که دارای خواص فوق العاده ای مانند ضد باکتری، ضد ویروس و ضد قارچی است. این خواص به از بین رفتن باکتری ها و میکروب هایی که باعث ایجاد جوش آکنه می شوند کمک می کند و در عین حال منافذ پوست را باز می کند. اب لیمو هم یک عامل سفید کننده طبیعی است که به روشن شدن لکه های تیره پوست کمک می کند. در یک کاسه تمیز ۲ قاشق چای خوری سرکه سیب، ۱ قاشق چای خوری آی لیمو تازه اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. با استفاده از پنبه این ماسک را به صورت خود بمالید و بعد از ۱۵ دقیقه صورت خود را بشویید و خشک کنید و از یک مرطوب کننده ملایم استفاده کنید. برای دستیابی به بهترین نتایج از این ماسک صورت حداقل دو بار در ماه استفاده کنید.

طرز تهیه 8 ماسک صورت سرکه سیب خانگی برای درمان جوش و آکنه

درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
 

پاسخ معادله زیر را وارد کنید * مهلت سه دقیقه ای معادله به اتمام رسیده، جهت دریافت معادله جدید روی دکمه کناری آن کلیک کنید.