Loading...

گیاه دارویی استویا

گیاه دارویی استویا

گیاه دارویی استویا

با سلام و خسته نباشید امروز جمعه چهارم مرداد ماه سال ۹۸ است. با وجود اینکه خیلی خسته ام و حوصله نوشتن یک مقاله کامل و طولانی را ندارم ولی میخوام در مورد گیاه دارویی استویا کمی صحبت کنم. امیدوارم که این اطلاعات برای شما مفید و کاربردی باشه. ان شالله… این مقاله در ۸ مرداد ۹۸ منتشر میشود.

استویا شاید تنها گیاهی در دنیا باشد که آنقدر شیرین می باشد که مزه آن از شیرینی به تلخی میزند. از وقتی دانشمندان این گیاه ارزشمند را کشف کرده اند با ایده های مختلف سعی در بهره برداری از آن بر آمدند و هر ساله بر میزان استفاده از آن در صنایع مختلف افزوده میگردد. خداوند ماده قندی را در پیکر این گیاه به نحوی قرار داده است که باید برای مصرف ساده باید از مراحل مختلف فراوری استفاده کرد باید صنایع پیچیده تولید شکر از استویا در نزدیک مزارع استویا فراهم باشد در غیر این صورت باید محصول بعد از برداشت بصورت برگ خالص سورت شده و خشک گردد و در بسته بندی ها تمیز و سالم انبار گردد. همان گونه که در تصویر زیر میبینید استویا در ایران تولید شده و به صورت کارتن شده و برگ خشک و نشکسته در بازار عرضه میگردد. شما به راحتی میتوانید برای خرید برگ درجه یک استویا با شماره تلفن های سایت تماس گرفته و خرید خود را سفارش دهید.

گیاه دارویی استویا

انبار داری سالم برگ استویا میتواند کیفیت این محصول استراتژیک را تا ماه ها ضمانت کند و نحوه خشک کردن و بسته بندی یکی از مهمترین عوامل در بازاریابی و بازار پسندی محصول گیاه دارویی شما می باشد. سابقه تجربی ما در زمینه کشت و کار گیاه دارویی استویا نشان داده است که استویا گیاهی پر برکت و پر بازده است. میزان برداشت در برخی مزارع با بالای ۵ تن برگ خشک در سالهای دوم به بعد میرسد و این عملکرد در صورت فروش بازگشت سرمایه و درامدزایی بالایی برای کشاورز و تولید کننده دارد. این در حالی است که اگر کشاورز موفق شود این محصول را حتی به قیمت ده هزار تومن به فروش برساند به اندازه رضایت بخشی سود کرده است. گیاهان دارویی از آنجایی که مصرف دارویی و شفابخشی دارند به شدت در حال توسعه و گسترش هستند و باید برای کشت و کار مکانیزه برنامه ریزی کرد. اگر بتوانیم این مهم را به سرانجام برسانیم میتوانیم قیمت فروش را به حداقل کاهش دهیم و این کاهش قیمت به معنای کاهش قیمت خرده فروشی و افزایش تقاضا در بازار می باشد و افزایش تقاضا مساوی با پیشرفت در زیر ساخت های کشاورزی می باشد.

لینک های تکمیلی استویا

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
  • انتشار این مقاله به هیچ وجه قانونی و انسانی نمی باشد
  • عنوان مقاله: گیاه دارویی استویا
  • نویسنده: مهدی قنبری
  • هربال مارکت را در پیج اینستاگرام دنبال کنید.
Avatar for مهدی قنبری
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *