Loading...

آماده سازی پوست عروس بدون صرف وقت زیاد

آماده سازی پوست برای عروسی

اگر می خواهید در روز بزرگ زندگی خود پوست درخشانی داشته باشید، باید برای آماده سازی پوست خود از مدت ها قبل برنامه ریزی کرده باشید. از این گذشته، هر عروسی می خواهد تا در روز به یادماندنی زندگی خود بهترین باشد و بدرخشد. این روز را سال ها به یاد می آورد و از همین رو باید در تمام عکس هایی که به ثبت می رسد، زیبا دیده شود. برای انجام این کار، باید به یک سری اصول اولیه توجه داشته باشید تا بتوانید پوستی شفافی بدست آورید. اگر روزها قبل از عروسی چند دقیقه ای به مراقبت از پوست خود بپردازید، نیازی نیست در روز عروسی آرایش سنگینی انجام دهید تا خطرات جدی پوست شما را تهدید کند. برای کمک به شما، ما برخی از نکات تخصصی را مطرح می کنیم که به شما کمک می کند پوست زیبایی در روز رویایی زندگی خود داشته باشید.

با برنامه ریزی روزمره مراقبت از پوست شروع کنید

نیازی به گفتن نیست، این اولین و مهمترین کاری است که برای بدست آوردن پوستی زیبا در روز عروسی باید انجام دهید. برای شروع باید بدانید که نوع پوست شما چیست. به عنوان مثال، ابتدا باید بدانید که آیا نوع پوست شما روغنی، خشک یا ترکیبی است. می توانید مقدار روغن موجود در صورت خود را بررسی کنید و حتی از یک کاغذ بلاتینگ نیز کمک بگیرید.

علاوه بر این، اگر پوست حساسی دارید، در هنگام انتخاب محصولات مراقبت از پوست باید بسیار احتیاط کنید. مواد شیمیایی مضر و محصولات فرآوری شده مصنوعی می توانند به پوست شما آسیب رسانده و باعث ایجاد قرمزی، سوزش یا التهاب شوند. بنابراین افراد دارای پوست حساس به جای آن باید به دنبال محصولات ارگانیک و طبیعی باشند.

همچنین، حداقل چند ماه قبل از عروسی خود روتین از پوست خود مراقبت داشته باشید. در روز می توانید به پوست خود رسیده و از آن مراقبت کنید. این به شما امکان می دهد تا پوستتان درخشش طبیعی پیدا کرده و نیازی به آرایش مضاعف نداشته باشید. در حالت ایده آل، شما باید به مواردی چون لایه برداری، پاکسازی و مرطوب کردن دقت کنید. همچنین می توانید از یک تونر برای تنظیم سطح pH پوست خود بهره گیرید. به منظور درخشندگی پوست ما قبلا چند مقاله منتشر کردیم که در ادامه لیست می شود:

بررسی محصولات آرایشی پیش از استفاده

بسیاری از افراد لوازم آرایشی را که روزانه از آن استفاده می کنند، بررسی نمی کنند. با نگاهی به مرطوب کننده های خود، شستشو دهنده ی صورت، اسکراب و سایر محصولات معمولی شروع کنید. سعی کنید محصولات خود را با مقدار زیادی مواد شیمیایی و سایر مواد مضر به حداقل برسانید. همچنین موارد دیگری مانند حجم دهنده لب ، رژ لب ، خط چشم و غیره را نیز بررسی کنید. برای اطمینان از اینکه این محصولات به پوست شما آسیب نمی رسانند.

آماده سازی پوست با مرطوب کننده ها و ضد آفتاب ها

اگر پوست خشکی دارید، باید همیشه مرطوب کننده را به کار گیرید. هیچ قانون طلایی وجود ندارد که بیان کند شما باید فقط دو بار در روز مرطوب کننده استفاده کنید. در حالت ایده آل، هرگاه پوست شما خشک یا کشیده شد، مرطوب کننده ای برای آن در نظر گیرید. همچنین، قبل از قدم زدن در آفتاب، مطمئن شوید که از ضد آفتاب به اندازه کافی استفاده کرده اید. این باعث می شود پوست شما از آفتاب سوختگی و آسیب های ناخواسته محافظت شود.

برای آماده سازی پوست از محصولات خانگی مراقبت پوست استفاده کنید

ما می دانیم که گاهی اوقات انتخاب محصول بی نظیر لوازم آرایشی و بهداشتی ارگانیک از فروشگاه بسیار دشوار است. اگر وقت کافی دارید، می توانید محصولات بیشماری برای پوست خود را نیز در نظر بگیرید. به عنوان مثال، قند را می توان به روش های مختلفی برای لایه برداری از پوست خود استفاده کنید در حالی که کره کاکائو به طور گسترده برای تهیه مرطوب کننده استفاده می شود. دستورالعمل های زیادی برای تهیه ماسک خانگی و مراقبت از پوست وجود دارد که یک تنه باید به سراغشان بروید.

به غیر از پوست صورت، مراقبت پوست دست و پا را هم در نظر داشته باشید

وقتی در مورد داشتن پوست زیبا برای عروسی صحبت می کنیم، بیشتر روی صورت تمرکز می کنیم. اما ضمن انجام این کار، باید اطمینان حاصل کنید که دست یا پاهای شما هم از پوست روشن و خوبی برخوردار هستند. اگر روزانه چندین بار دستان خود را با صابون می شوید، از این عمل خودداری کنید. همچنین، اطمینان حاصل کنید که ضد عفونی کننده مورد استفاده شما اتانول زیادی ندارد.

همچنین هر شب از کرم دست پیش از خواب استفاده کنید. گذشته از آن باید اسکراب نمک را به کار گیرید تا آرنج شفاف بدون چروک داشته باشید. همین کار را با پای خود انجام دهید تا آنها نیز پوست روشنی داشته باشند. همچنین می توانید هر چند وقت یکبار یک پدیکور و مانیکور تهیه کنید تا ناخن دست و پا شما زیبا باشد.

برای آماده سازی پوست از چربی و روغن اضافی پوست صورت خود خلاص شوید

اگر پوست روغنی دارید، بنابراین باید اقدامات پیشگیرانه داشته باشید. بسیاری از مردم فکر می کنند که پوست روغنی نیازی به مرطوب کننده ندارد، این یک تفکر غلط است. در مقابل، شما باید از مرطوب کننده ای بدون روغن استفاده کنید که پوست شما را تحریک کند. علاوه بر این، می توانید پوست خود را با آب گرم بشویید و به آرامی آن را به طور مرتب لایه برداری کنید. همچنین می توانید با کمک ماسک صورت برای تنظیم سطح pH پوست خود استفاده کنید. به این ترتیب می توانید از تجمع روغن روی صورت خود که می تواند منجر به التهاب شود، جلوگیری کنید.

برای آماده سازی پوست به دنبال لایه برداری بیش از حد پوست خود نباشید

این یکی دیگر از اشتباهاتی است که برای آماده سازی پوست توسط بسیاری از افراد دنبال می شود. در حالی که یک اسکراب می تواند به شما در لکه دار کردن پوست و پاک کردن آن کمک کند، نباید بیش از حد از آن استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر پوست خشک دارید، نباید بیش از ۲-۳ بار در هفته صورت خود را شستشو دهید. اگر بیش هم استفاده می کنید، ممکن است روغن از منافذ شما بیرون آید و درخشندگی طبیعی پوست شما را از بین ببرد.

از کرم های دور چشم برای آماده سازی پوست خود در عروسی استفاده کنید

اگر شما دارای چشم های پف کرده هستید، پس باید رسیدگی بیشتری برای پوست اطراف چشم خود داشته باشید. ماسک های چشم مخصوصی وجود دارند که می توانند با آبرسانی به پوست شما را از تیرگی و پف اطراف چشم دور سازند. همچنین، هر شب قبل از رفتن به رختخواب، از کرم چشم مناسب استفاده کنید. در حین استفاده از لوازم آرایشی، می توانید مقداری کرم چشم با یک محافظت کننده سبک بهره گیرید که باعث می شود چشمان شما برجسته شود. همچنین کمتر با دستگاه های دیجیتالی کار کرده تا موجب آسیب رسیدن به چشم شما و به وجود چروک های اطراف چشم نشود.

پاک سازی برس های آرایشی برای آماده سازی پوست

یکی از دلایل عمده ای که باعث ایجاد آکنه و التهاب در پوست ما می شود، برس های آرایش کثیف است. برس های آرایشی و لوازم جانبی مورد استفاده شما می توانند چندین باکتری را دربرگیرند که می توانند پوست شما را آلوده کنند. بنابراین، شما باید هر چند وقت یکبار آنها را تمیز کنید. بسیاری از برس های آرایشی را می توان با شامپو یا هر ماده تمیز کننده خفیف دیگری تمیز کرد. به این روش، می توانید بدون نگرانی از هرگونه مشکلات پوستی، در روز عروسی در امان باشید.

جوش های پوست را نترکانید

ترکاندن جوش چند روز قبل از عروسی می تواند برای هر فردی کابوس باشد. اگرچه با شستن منظم صورت خود می توانید از بروز جوش ها جلوگیری کنید، با این وجود ممکن است در صورت وجود آنها دچار مشکل شوید. در این حالت، از به وجود آمدن آنها جلوگیری کنید زیرا ممکن است اوضاع را بدتر کند. بهترین روش برای رفع آنها استفاده از ماده ضد التهابی است. ژل ها و کرم هایی که به راحتی در دسترس هستند که می تواند به شما در کوچک کردن جوش ها در طول شب عروسی کمک کند. همچنین ژل پراکسید بنزوئیل گزینه دیگری است که می توان برای خلاص شدن از شر جوش ها استفاده کرد.

آماده سازی پوست و توجه به مسئله لایه برداری پوست صورت

اگر می خواهید پوست سالم تری داشته باشید و در مدت زمان کمتری تغییرات را تجربه کنید، در نظر بگیرید که باید مراقبت کاملی از صورت داشته باشید. می توانید یک بار در ماه و چند روز قبل از روز عروسی صورت خود را لایه برداری کنید. در حالت ایده آل، می توانید به یک متخصص مراجعه کنید تا در مورد نوع پوست خود اطلاعات بیشتری کسب کنید. آنها پوست شما را معاینه کرده و به شما کمک می کنند بهترین روش مراقبت از صورت را بشناسید.

همچنین با داشتن برنامه لایه برداری می توانید اقدامات دیگری را برای داشتن پوستی شفاف و درخشان انجام دهید. انواع مختلف لایه برداری وجود دارد که می تواند به شما در خلاص شدن از شر چین و چروک ، خطوط ریز ، آفتاب سوختگی و سایر آسیب های برجسته پوست کمک کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لایه برداری پوست، به پزشک متخصص پوست مراجعه کنید. بهتر است این کار چند ماه پیش از عروسی صورت گیرد.

عادت غذایی سالم داشته باشید

این چیزی است که شما باید همیشه از آن پیروی کنید. پس از تمامی موارد، ما همان چیزی را که دوست داریم، صرف می کنیم. اگر می خواهید پوستی درخشان داشته باشید، از خوردن غذاهای بیهوده خودداری کنید. در مقابل، میوه و سبزیجات بیشتری را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. بیشتر مواقع از مواد غذایی غنی از پروتئین مصرف کنید و موجب آبرسانی به پوست گردید. این امر در بدن شما منعکس خواهد شد و شما در نهایت به درخشش طبیعی روی پوست خود خواهید رسید.

کاری کنید که پوست عرق کند

پیروی از یک شیوه زندگی فعال احتمالاً بهترین کاری است که می توانید برای بدن خود انجام دهید. حداقل ۶ تا ۸ ماه قبل از عروسی خود را به ورزش بپردازید. همچنین می توانید در کلاس یوگا یا پیلاتس نیز شرکت کنید. همانطور که عرق می کنید، مواد شیمیایی موجود در بدن شما آزاد می شوند. عرق ما همچنین دارای آنتی بادی هایی است که همزمان منافذ ضد عفونی می شوند. این امر باعث کاهش خودکار جوش و آکنه می شود. علاوه بر این، شما همچنین قادر خواهید بود مقداری وزن هم از دست بدهید و بهترین پوست را برای عروسی داشته باشید.

من مطمئن هستم که این نکات به طور یقین به شما در آماده سازی پوست زیبا برای عروسی کمک می کند. همانطور که مشاهده می کنید، این پیشنهادات کار آسانی هستند و به شما امکان می دهند از بدنی سالم برخوردار شوید. سعی کنید روی کارهای روزمره پوست خود کار کنید که باعث می شود یک پوست درخشان در تمام طول سال داشته باشید.

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
  • نویسنده: مهندس قنبری
  • عنوان مقاله: آماده سازی پوست عروس بدون صرف وقت زیاد
Avatar for مهدی قنبری
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *