Loading...

اصول کشت و کار گیاهان دارویی ۵۰

اصول کشت و کار گیاهان دارویی 50

اصول کشت و کار گیاهان دارویی ۵۰

اگر فراموش نکرده باشید در اصول کشت و کار گیاهان دارویی ۴۹ به ساخت یک مکان برای خشک کردن پرداختیم. با هربال مارکت همراه باشید تا در اصول کشت و کار گیاهان دارویی ۵۰ این موضوع را ادامه دهیم. موضوع مهم دیگر در مورد دمای خشک کردن می‌باشد. سؤال اصلی این است که گیاهان دارویی را باید در چه دمایی خشک کرد. هرچند این سؤال و جواب آن به بحث در مورد دمای خشک کردن در سیستم‌های صنعتی برمی‌گردد ولی بر اساس بررسی‌های انجام شده در شرایط کاملاً علمی، دانشمندان برای داشتن بهترین کیفیت دارویی و ظاهری در خشک کردن برای هر گیاه دارویی یا برای اندام‌های مختلف گیاهان دارویی دماهای مشخصی را کشف کرده‌اند که اگر در حین خشک کردن از دمای مشخص شده بالاتر رویم گیاه دارویی کیفیت دارویی خود را از دست می‌دهد.

  • اما این سؤال در مورد سیستم‌های سایه خشک یا آفتاب خشک چه توضیحی دارد؟

آنچه که مشخص است بیشترین دمای کشور ایران ممکن است به حدود ۵۵ درجه سانتی‌گراد برسد. این دما دمای بحرانی و حاد در خشک کردن اندام گیاهان دارویی به غیر از اندام گل نمی‌باشد و ما از بابت خشک کردن پیکرۀ گیاهان دارویی در چنین دمایی مشکلی نخواهیم داشت. البته موضوع دما با تابش مستقیم نور آفتاب متفاوت است و نباید این دو موضوع را اشتباه بگیریم. آنچه که ما در خشک کردن گیاهان دارویی از آن باید اجتناب کنیم تابش نور مستقیم آفتاب می‌باشد. نور مستقیم حاوی انرژی بالایی بوده و باعث اکسیدشدن و از بین رفتن بافت گیاهی می‌شود. این مورد در بافت زنده متفاوت است. در بافت مرده و پهن‌شدۀ گیاهان دارویی تابش بیش از حد نور آفتاب در ظهر باعث رنگ‌پریدگی و از بین رفتن کیفیت دارویی محصول می‌شود. از آنجا که تنوع گیاهان دارویی بسیار زیاد است و هر گیاه دارویی در یک یا چندین اندام حاوی متابولیت‌های ثانویه می‌باشد توضیح در مورد جزئیات خشک کردن آنها خارج از حوصلۀ این مقاله است ولی برای فهم بیشتر در زیر به بررسی چندین مورد می‌پردازیم. در ادامه مقاله ” اصول کشت و کار گیاهان دارویی ۵۰ ” با روش خشک کردن گل در گیاهان دارویی همراه باشید.

اصول کشت و کار گیاهان دارویی 50خشک کردن گل در گیاهان دارویی

خشک کردن گل در گیاهان دارویی جزء حساس‌ترین موارد می‌باشد. باید سعی کنید در برداشت و خشک کردن گل گیاهان دارویی بیشترین حساسیت را نشان دهید. هیچ وقت نسبت به پوشیدن دستکش تنبلی نکنید. از ابزار تمیز و سبدهای تمیز برای جمع‌آوری گل استفاده کنید. گل‌ها را در یک محل کاملاً تمیز و پاک پهن کنید. حتماً گل را در یک فضای سربسته و مسقف خشک کنید. از ورود هوای آلوده و دود به محوطه خشک کن گل جلوگیری کنید. گل‌هایی مانند گل محمدی نسبت به کمبود اکسیژن بسیار حساس می‌باشند. در محل خشک کردن گل محمدی حتماً تهویۀ مناسبی داشته باشید. قبل از پهن کردن نسبت به جداکردن گل‌های معیوب یا آلوده یا کثیف اقدام کنید.

  • سال ۹۵ یک اتفاق بسیار جالب و درعین‌حال تجربۀ بسیار ارزشمند برای ما افتاد که بد نیست در مورد آن توضیح دهم.

قرار بود یک تن پر گل محمدی شیرین (مربایی) از کشاورزان خریداری شده و جهت صادرات تمیز و بسته‌بندی گردد. بار با دقت تمام رؤیت شد. بار در حدود ۱۰۰ گونی ۱۰ کیلویی بود که در یک انبار کاملاً تمیز و بهداشتی نگهداری می‌شد. منظور ما از تمیز و بهداشتی فضایی مسقف با دیوارها و کف کاشی کاری شده و تمیز بود. دارای فن تهویه نیز بود. در کل فضای مناسبی برای نگهداری گل محمدی خشک شده بود. ما برای اطمینان خاطر از کیفیت بار تمام گونی ها را روی هم ریخته و با حساسیت بیشتری مجدداً داخل گونی جمع کردیم. و تمام خاک و ناخالصی آن را گرفتیم. اما در اوج ناباوری در مرحلۀ دوم سورتینگ و بسته‌بندی جهت صادرات با یک ناخالصی حدود ۵۰ تا ۱۰۰ کیلوگرمی روبه‌رو شدیم. سؤال اینجا بود که این خاکه و خاک از کجا آمده بود؟ بعد از بررسی مجدد متوجه شدیم که وقتی گل در حال خشک شدن است گرد و خاک هوا درون آن ریخته و گلبرگ در موقع خشک شدن حالت چروکیده و جمع‌شده به خود می‌گیرد. در فرآیند سورتینگ چون تمام گل‌ها غربال می‌شد در اثر این غربال تمام خاکه و گرد و خاک درون آنها جدا می‌شد. موضوع این است که چنین محصولات ارزشمندی باید در شرایط کاملاً بسته و مسقف خشک شوند. در یک بار یک تنی ناخالصی در حدود ۱۰۰ کیلو برابر است با حدود ۱۰ میلیون تومن ضرر که اصلاً قابل جبران نمی‌باشد. در واقع بیشتر از سودی که قرار است عاید شما شود مجبور می‌شوید ضرر و زیان بپردازید. بنابراین به دو نکته حتماً دقت کنید.

  • اصول کشت و کار گیاهان دارویی 50
  • نکتۀ اول در مورد خرید گیاهان دارویی است که دقت کنید باری خریداری کنید که واقعاً از هر نظر مورد قبول شما باشد. بدین‌گونه نباشد که بعد از خرید متوجه اشکالات آن شوید.
  • نکتۀ دوم در مورد موضوع فصل یعنی خشک کردن می‌باشد. تولیدکنندۀ عزیز این مسئولیت بر عهدۀ شما می‌باشد که محصول خود را در بهترین شرایط خشک کنید. گل ختمی، گل همیشه‌بهار، گل ساعتی، پنیرک، گل سرخارگل و گل محمدی از جمله گیاهان دارویی مهمی می‌باشند که در کشور به مقدار زیاد مصرف می‌شوند. گل بابونه نیز به همین صورت، سعی کنید حتماً نسبت به جلوگیری از ورود گرد و خاک به بار اقدامات واقعاً کاربردی انجام دهید. ما اغلب در خشک کردن عجله داریم. گاهی هم نسبت به آن بی‌توجه هستیم. باید توجه داشته باشیم که نباید آن‌قدر عجله کنیم که مصحول به‌صورت تر جمع شود و نه آن‌قدر تعمل کنیم که در اثر برخورد روشنایی و نور محصول کیفیت خود را از دست دهد. دو عامل رنگ و بو در گیاهان دارویی متضمن فروش محصول شما می‌باشد. پس بدانید زمان در مدیریت خشک کردن اهمیت بالایی دارد. رطوبت فاکتور اصلی در تشخیص خشک شدن گیاه دارویی می‌باشد. گیاه دارویی نیمه‌خشک شده یا مرطوب در انبار فاسد شده و کپک می‌زند.

از کجا بدانیم محصول خشک شده است؟

در ادامه اصول کشت و کار گیاهان دارویی ۵۰ به یک سوال مهم با یک جواب بسیار کوتاه پاسخ خواهیم داد. یک راه بسیار ساده شکستن ساقه یا له کردن برگ در مشت می‌باشد. هر دو در حالت خشک صدایی تولید می‌کنند که به آن صدای خشک شدن می‌گوییم. برگ اگر در خود رطوبت داشته باشد در درون مشت خرد نمی‌شود. ساقه اگر رطوبت نداشته باشد به راحتی و یکدفعه می‌شکند. و در حین شکستن صدای مخصوصی تولید می‌کند.

موضوع دما و رطوبت به همدیگر ارتباط دارند. معمولاً در دمای بالا رطوبت سریع‌تر از گیاه دارویی خارج می‌شود. اساس کار سیستم‌های خشک کن صنعتی نیز بر همین قانون استوار است. اندام‌های مختلف گیاهان دارویی دارای درصد رطوبتی متفاوتی هستند. گاهی این رطوبت در ضخامت اندام پنهان می‌باشد. برای مثال رطوبت موجود در ریشۀ سنبل‌الطیب بسیار دیرتر از رطوبت موجود در ساقه یا برگ نعناع فلفلی خارج می‌شود. بنابراین برای خشک‌کردن سنبل‌الطیب یا ساقه‌های سرخارگل یا بذور درشت و گوشتی برخی گیاهان دارویی مانند بلوبری، زغال‌اخته، سیاه‌توسه، قره‌قاط و زالزالک، زمان و دمای بیشتری نسبت به اندام‌هایی مانند گل یا برگ نیز داریم. گل‌ها با خشک شدن در دمای کم بهترین کیفیت را خواهندداشت. یعنی می‌تواند در مدت زمان کم و دمای پایین گل را خشک کنیم. در یک روش خشک کردن البته در مزارعی که محصول کمی دارند از آویزان کردن استفاده می‌کنید. در این روش سطح مقطع بیشتری از گیاه با هوا در تماس بوده و سریعاً خشک می‌شود. این روش در اسطوخودوس و سرخارگل بسیار دیده شده است.

اصول کشت و کار گیاهان دارویی 50مشاوره کاشت گیاهان دارویی

مجموعه هربال مارکت بزرگترین وظیفه و هدف خود را تببین دانش فنی و ترویج کشت و کار گیاهان دارویی (اصول کشت و کار گیاهان دارویی ۵۰) میدونه و بصورت تخصصی برای آموزش کاشت گیاهان دارویی فعالیت میکنه. از این رو ما در بحث مشاوره کشت گیاهان دارویی قدم های بزرگی برداشتیم از جمه این فعالیت ها تالیف کتاب اصول کشت و کار گیاهان دارویی در مزرعه و ضبط مشاوره صوتی گیاهان دارویی به صورت فایل صوتی هست که شما میتونید همه آنها را به صورت تقریبا رایگان استفاده کنید. ضمنا برای مشاوره تلفنی و خرید بذر گیاهان دارویی و نشای گیاهان دارویی در خدمت شما هستیم. اصول کشت و کار گیاهان دارویی ۵۰ در ادامه مباحث مشاوره کشت و کار گیاهان دارویی منتشر شده است.

ادامه بحث

اصول کشت و کار گیاهان دارویی ۵۱

نکته مهم

ما در هربال مارکت یک سلسله از مقالات را منتشر میکنیم که در ادامه هم و در طول زمان منتشر میشوند. لذا اگر به دنبال مطالعه ادامه همین مقاله هستید بایستی این سلسله از مقالات را دنبال کنید تا رشته کلام حفظ گردد. اصول کشت و کار گیاهان دارویی ۵۰ در ادامه مقاله شماره ۴۹ منتشر میشود. برای دسترسی به این سلسله مقالات باید به بخش سلسله مقالات گیاهان دارویی مراجعه کنید.

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
  • انتشار این مقاله به هیچ وجه قانونی و انسانی نمی باشد
  • عنوان مقاله: اصول کشت و کار گیاهان دارویی ۵۰
  • نویسنده: مهدی قنبری
Avatar for مهدی قنبری
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *