Loading...

پوسیدگی انتهای میوه در گوجه فرنگی

پوسیدگی انتهای میوه در گوجه فرنگی

پوسیدگی انتهای میوه در گوجه فرنگی

پوسیدگی انتهای میوه در گوجه فرنگی یکی از مشکلات عادی برای گوجه کاران است. این مشکل پیچیده مربوط به نبود کلسیم در گیاه است. منشا این عارضه به تخمدان های گل در زمان گلدهی برمیگردد و در گوجه فرنگی شروع به رشد و گسترش میکند. این عارضه در گیاهانی که آبیاری نامنظم دارند، عادی است. این نوسانات به معنی این است که اگر کلسیمی هم وجود داشته باشد، به طور دائم در دسترس نیست.

  • یکی دیگر از عوامل موثر در پوسیدگی انتهای گوجه فرنگی، استفاده بیش از حد از کود نیتروژن می باشد که سبب رشد سریع و افزایش تقاضای گیاه شده و به میزانی که رشد قوی هست جذب کلسیم قوی نیست و همین ناهماهنگی باعث بروش علائم کمبود میشود.

نتیجه این ناهماهنگی، ایجاد پوسیدگی کبود مانند در انتهای میوه (دورترین نقطه از دم میوه) است. این نقطه به عنوان پوسیدگی داخلی در میوه شروع می شود. این شرایط برگشت پذیر نیست، بنابراین همه قسمت های میوه آسیب خواهد دید. با این حال، خاک و میزان آب دادن به گیاه باعث کاهش پوسیدگی انتهای میوه می شود. ما دوست داریم به جای راه درمان، راه پیشگیری آن را به شما توصیه کنیم.

  • همچنین این اختلال محیطی در فلفل هم دیده شده است.
  • اگر این اختلال در کدو اتفاق افتاد، دلیل آن گرده افشانی ناقص است.

برای جلوگیری از پوسیدگی انتهای میوه در گوجه فرنگی، مطمئین شوید که گلدان های نشا به اندازه کافی برای جا به جا شدن خاک و ریشه بزرگ هستند. خاکی را انتخاب کنید که دارای ویژگی های خوب حفظ آب است. گوجه فرنگی شرایط اسیدی کمتری را ترجیح می دهد، بنابراین از استفاده بیش از حد آهک در خاک اجتناب کنید. (چون نگاه بیشتر باغبانان به آهک، به عنوان یک منبع کلسیم است) به جای آن در زمان انتقال نشا، خاکستر و کود آلی مناسب را به خاک اضافه کنید. حتی آبیاری هم ضروری است، بنابراین آبیاری قطره ای را در نظر بگیرید به طوری که خاک رطوبت خود را حفظ کند. و مرتب مرطوب و خشک نشود.

روش های افزایش کلسیم در خاک

در ادامه مقاله پوسیدگی انتهای میوه در گوجه فرنگی به روش های افزایش کلسیم در خاک اشاره میکنیم. پودر یا خاک ایجاد شده از سنگ Gaia یک محصول معدنی و طبیعی است که طی هزاران سال و با یخبندان های متوالی تولید شده است (هوازدگی). طیف گسترده ای از سنگ های حاوی مواد معدنی جمع آوری شده اند و توسط انقباض و انبساط یخچال ها به قطعه های ریز و خاک تبدیل شده اند. همانطور که یخبندان ها کنار کشیده می شوند، خاک در پشت یخچال ها رها می شوند. این رسوب ها برای استفاده در کشاورزی و باغبانی استخراج، خشک و غربالگری می شوند.

خاک ایجاد شده از هوازدگی سنگ سبز Gaia که طی سال های طولانی استخراج می شوند، می توانند به عنوان عناصری کلیدی جایگزین شوند. جایگزینی این مواد معدنی در خاک موجب تقویت سلامتی گیاهان می شود. خاک ایجاد شده از هوازدگی سنگ سبز Gaia در قالب های سیلیکاتی به راحتی توسط میکروب های خاک برای ایجاد خاک سالم، مصرف می شوند. خاک ایجاد شده از هوازدگی، کلوئیدها (مواد معدنی و هوموس) را دوباره ایجاد می کند که برای بهبود ساختار خاک، خواص رطوبتی، دسترسی به مواد مغذی و فعالیت های باکتری ها مفید است.

مزایای خاک گایا

  • افزایش دسترسی به فسفر
  • منبع عالی کلسیم، آهن، منیزیم و پتاسیم به همراه عناصر کمیاب و مواد مغذی
  • افزایش رطوبت خاک
  • بهبود ظرفیت تبادل یون مثبت
  • بهبود ساختار خاک و زهکشی آن

خاک ایجاد شده از هوازدگی سنگ سبز Gaia تعادل معدنی صحیحی را در خاک ایجاد می کند. هنگامی که تعادل صحیح حاصل می شود مواد آلی به هوموس تبدیل می شوند و خاک محیطی مناسب برای میزبانی از قارچ ها، باکتری ها و کرم ها را فراهم می کند. البته در استفاده از این نوع خاک باید با مشاور خاکشناس در ارتباط باشید و سرخود کاری نکنید.

معرفی کود جهت رفع مشکل

برای افزایش کیفیت خاک مزرعه شما، ما محصولی را معرفی میکنیم که دارای ۶۰ نوع عنصر معدنی و فعال جهت جذب می باشد. کود معدنی و کاملا ارگانیک هربان تولید شده از معدن طبیعی در ایران میتواند بیشتر مشکلات تغذیه ای مزرعه یا گیاهان شما را برطرف کنید. برای خرید اینجا کلیک کنید. امید وارم مقاله پوسیدگی انتهای میوه در گوجه فرنگی رضایت شما را جلب کرده باشد.

Avatar for مهدی قنبری
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *