Loading...

۵ گیاه زینتی خانگی فوق العاده برای استفاده در سبدهای آویز

5 گیاه زینتی خانگی فوق العاده برای استفاده در سبدهای آویز

باید بدانید که یک گیاه زینتی خانگی که در کنار پنجره قرار دارد و یا یک گیاه درخت گونه که در گوشه ی خانه است می تواند در دکوراسیون تاثیر زیادی داشته باشد. می توان با این گیاهان دکور داخلی را بسیار بهتر کرد. البته این گیاهان و رشد آن ها می تواند برای شما یک سرگرمی هم محسوب شود. هر کدام از آن ها دارای ارتفاع و یا دیگر ویژگی های متفاوت است که می توانید با توجه به سلیقه و یا نیاز خود یکی از آن ها را برای پرورش انتخاب کنید.

نمی توان گونه ای برای دکوراسیون یافت که به اندازه ی یک گیاه بر افراشته برای شما زیبایی به همراه داشته باشد. با اضافه کردن سبد های آویزان شما می توانید زیبایی بسیار بیشتری را برای دکور خانه ی خود فراهم نمایید. برای این کار تنها لازم است تا تعدادی از گونه های گیاهان خانگی را برای استفاده در این سبدها انتخاب کنید.

با این کار شما می توانید در هر جایی در خانه از کف تا سقف گونه ای از گیاهان خانگی را داشته باشید که در ترکیب با هم می توانند زیبایی هر چه بیشتری را برای دکور خانه به ارمغان بیاورند. این گیاهان خانگی می توانند در رنگ، اندازه و شکل خود متفاوت باشند تا ترکیبی مناسب را برای شما بیافرینند. در ادامه ی این متن شما می توانید در مورد گونه هایی از این گیاهان که دارای ویژگی هایی خاص برای استفاده در این زمینه می باشند بیشتر آشنا شوید. هم چنین می توانید آن ها را بسته به شرایط در یکی از فضاهای داخل خانه مانند آشپزخانه، اتاق پذیرایی و اتاق خواب داشته باشد.

گیاه زینتی خانگی Chenile یا اکالیپا هیسپیدا

این گیاه از گونه های جذاب موجود برای استفاده ی شما می باشد. می توانید آن را در باغ یا خانه ی خود برای دوره های سالانه پرورش دهید. این گیاه می تواند در داخل و یا خارج خانه به خوبی رشد می کند. در محیط داخل باید آن را در مکانی قرار دهید که نور کافی وجود داشته باشد. کنار پنجره ها محلی مناسب برای این گونه می باشد.

5 گیاه زینتی خانگی فوق العاده برای استفاده در سبدهای آویز

این امر برای فراهم نمودن انرژی مورد نیاز گیاه برای شکوفه دادن لازم می باشد. هم چنین باید بدانید که این گیاه به آب فراوان علاقه دارد. در کنار آن باید مواد مغذی مورد نیاز هم برای ریشه ها مهیا شده باشد تا رشد بهتر گیاه را در پی داشته باشد. شما می توانید با آب دهی در کنار استفاده از کمپوست ها با یک تیر دو نشان بزنید. ما به طور خلاصه ویژگی ها و نیازمندی های این گیاه را در زیر برای شما آورده ایم:

 • نور مورد نیاز: نور کامل آفتاب در بیرون خانه، و دریافت میزان بالایی از نور در محیط داخل خانه
 • آب دهی: باید به گونه ای باشد که رطوبت خاک به طور نسبی حفظ شود.
 • رنگ گل های گیاه: قرمز

گیاه زینتی خانگی senecio rowleyanus یا رشته مروارید

وجود دانه های غیر عادی در این گونه ی گیاهی که به طور ریسمان گونه ای رشد می کنند، باعث نام گذاری آن با عنوان ریسمانی از مروارید یا pearl string شده است.

با توجه به شکل گیاه می توان به این حقیقت پی برد که این گونه در طراحی دکور می تواند دارای جلوه ای ویژه باشد. مانند گونه های مشابه، ریسمان مروارید هم می تواند در نور فراوان و خاکی که بیشتر خشک است به خوبی رشد نماید.

5 گیاه زینتی خانگی فوق العاده برای استفاده در سبدهای آویز

اگر گیاه شما در این شرایط خوشحال به نظر می رسد، ممکن است که برای شما گل های سفید کوچکی هم بدهد. می توانید در صورت نیاز انتهای گیاه را در صورت رشد بیش از حد و پخش شدن مرتب کنید. ویژگی و نیازمندی های این گونه هم در زیر برای شما آورده شده است:

 • نور: دریافت نور کامل یا متوسط
 • آب: باید کمی در فصل رشد گیاه مرطوب باشد
 • رنگ گل ها: سفید

گیاه زینتی خانگی Lipstick یا اسکینانتوس

این گونه هم برای شما طراوت را در زمانی که شکوفه می دهد برای دوره ای چند هفته ای فراهم می کند. بر خلاف گونه های ذکر شده در بالا می توانید آن ها را در رنگ های مختلفی داشته باشید.

دارا بودن رنگ هایی مانند قرمز، صورتی، یا نارنجی این گونه را به گیاهی خانگی تبدیل می کند که برای استفاده در دکوراسیون در محیط داخل خانه مناسب می باشد.

5 گیاه زینتی خانگی فوق العاده برای استفاده در سبدهای آویز

باید در مورد آن این نکته را هم ذکر کنیم که این گیاه با شرایط کم نور و آب دهی غیر متناوب هم سازگاری دارد. اگر به دنبال این هستید که گیاه شما هر چه زود تر گل بدهد، باید بزرگ ترین گیاه را خریداری کنید تا در اولین فصل گلدهی شکوفه بدهد. نباید شاخه های آن را قبل از گل دهی کامل قطع کنید. زیرا که غنچه ها بر روی سر شاخه ها ظاهر خواهند شد.

 • نور: نور روشن و غیر مستقیم
 • آب: در بهار و تابستان به طور معمول به آب نیاز خواهد داشت اما در زمستان نیاز کمتری به آب دارد.
 • رنگ گل ها: قرمز، صورتی و نارنجی

گیاه زینتی خانگی piper nigrum یا فلفل سیاه

گیاهی که برای استفاده در ادویه ها و در غذاها مورد استفاده قرار می گیرد، به طور مشابهی می تواند در سبد های آویزان در داخل خانه پرورش داده شود. گیاه فلفل سیاه ممکن است نیاز به نور کامل داشته باشد تا دانه های فلفل را برای ما تولید نماید.

5 گیاه زینتی خانگی فوق العاده برای استفاده در سبدهای آویز

هم چنین گیاه ممکن است باید چند سال عمر داشته باشد تا شما بتوانید شکوفه ها را روی آن ببینید. این گیاه می تواند در یک ظرف مناسب تا ۳ فوت هم رشد کند. می توانید برای این که به گیاه توان کافی برای رشد بهتر را بدهید، آن را در تابستان در محیط بیرون از خانه در هوای گرم نگه دارید.

 • نور: نور نسبی آفتاب
 • آب: خاک باید همواره به طور دائم کمی مرطوب باشد
 • رنگ گل گیاه: سفید

گیاه زینتی خانگی Gold Fish یا ماهی قرمز (ماهی گلی)5 گیاه زینتی خانگی فوق العاده برای استفاده در سبدهای آویز

این گیاه هم با شکوفه های نارنجی رنگ خود می تواند در نور کم به خوبی رشد کند. البته برای رشد آن نیاز به آبدهی کامل پس از خشک شدن خاک آن می باشد.

تهیه و تنظیم

 • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
 • انتشار این مقاله به هیچ وجه قانونی و انسانی نمی باشد.
 • عنوان مقاله:۵ گیاه زینتی خانگی فوق العاده برای استفاده در سبدهای آویز
 • نویسنده: مهدی قنبری
 • پیچ اینستاگرامی ما را دنبال کنید.
Avatar for مهدی قنبری
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

One Reply to “۵ گیاه زینتی خانگی فوق العاده برای استفاده در سبدهای آویز”

 1. Avatar for mahdi ghanbari

  mahdi ghanbari

  Reply

  بسیار عالی و مفید
  خسته نباشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *