Loading...

گشنیز چیست؟ اطلاعاتی در مورد سبزی گشنیز

گشنیز چیست؟ اطلاعاتی در مورد سبزی گشنیز

سبزی گشنیز چیست؟ گشنیز به عنوان سبزی و ادویه استفاده می شود و دارای طعم لیمویی و خوبی است که باعث شده است راه خود را بسیاری از غذا ها در آسیا و غذاهای هندی باز کند. هم چنین این سبزی در اروپا هم بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. در حالی که از برگ آن به عنوان یک سبزی پر مصرف استفاده می شود، از تخم گشنیز هم در ادویه ها استفاده می شود.

شما می توانید ببینید که در بسیاری از نقاط دنیا افراد بسیاری برای مقاصد مختلف از سبزی گشنیز در کنار دیگر سبزی ها استفاده می کنند. شاید شما هم گشنیز را به خوبی بشناسید و از آن در غذا های مختلفی هم استفاده کرده باشید. به هر حال آشنایی بیشتر با این سبزی می توان برای شما مفید واقع شود.

گشنیز چیست؟ اطلاعاتی در مورد سبزی گشنیز

شاید ما از بسیاری از آن ها استفاده می کنیم و می دانیم که همه ی آن ها برای ما مفید هستند، اما دانستن ویژگی های خاص هر کدام از آن ها می تواند ما را در انتخاب بهتر آن ها در رژیم غذایی مان یاری دهد. این سبزی به عنوان ادویه در بسیاری از غذاها استفاده می شود که بیشتر به دلیل خواص دانه های آن است.

اگر چه بیشتر مردم با شنیدن نام گشنیز بیشتر تصورشان برگ های  سبزی گشنیز است، اما این نام در بر گیرنده ی ساقه ها، برگ ها و دانه های این گیاه است. اما علاوه بر این ها شاید برای شما جالب باشد بدانید که ریشه های گشنیز هم استفاده خوراکی دارد که به طور خاص در تایلند از آن ها برای پختن استفاده می شود. رشد این گیاه در مناطق مختلفی از دنیا از آسیا گرفته تا آمریکا و اروپا رایج است و افراد بسیاری آن ها را برای استفاده ی مردم پرورش می دهند.

منشاء سبزی گشنیز

در مورد منشاء سبزی گشنیز هم تصورات مختلفی وجود دارد اما به طور عمده  دارای منشاء مدیترانه ای است. هم چنین بخش هایی از آسیا و جنوب آسیا از اولین مکان هایی بودند که گشنیز در آنجا رشد کرده است. بر اساس نظریه های موجود استفاده از آن به ۵۰۰۰ سال قبل از میلاد بر می گردد. می توان در مورد گشنیز نوشته هایی را به زبان سانسکریت هم پیدا کرد.

گشنیز چیست؟ اطلاعاتی در مورد سبزی گشنیز

هم چنین از تخم گشنیز در مقابر مردم مصر قدیم استفاده می شد. هم چنین در کتاب عهد عتیق هم می توان دید که از گشنیز نام برده شده است و در زمانی که قوم یهود از دست فرعونیان در حال فرار بودند، از آن ها به عنوان دانه گشنیز یاد شده است. گشنیز یکی از اولین گیاهانی بود که در ماساچوست آمریکا در زمان مستعمره بودن آن رشد یافت و در قرن هفدهم میلادی هم از آن برای به دست آوردن عصاره ی گشنیز استفاده شد.

  • بیشتر بخوانید:کاشت و پرورش آویشن

امروزه همان طور که گفته شد از گشنیز در سر تا سر دنیا استفاده می شود و در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری به وفور کشت می شود. شما هم به احتمال زیاد با این سبزی آشنایی دارید و از آن در مواد زیادی استفاده می نمایید. این سبزی دارای طعمی لیمویی و خوب است که از دلایل اصلی استفاده ی آن در غذا های مختلف می باشد. البته باید بدانید که طعم برگ های گشنیز با طعم دانه های آن به کلی متفاوت است. برای همین است که نمی توان از آن ها به جای یکدیگر در غذاها استفاده نمود.

پخت و پز با سبزی گشنیز

همان طور که گفته شد یکی از مقاصد اصلی در رشد و پرورش سبزی گشنیز در زمین های کشاورزی استفاده از آن در پخت و پز می باشد. ما در زمینه ی استفاده از گشنیز در کشور های مختلف دنیا برای شما توضیح دادیم و گفتیم که در کشور های مختلف از آن ها در پخت و پز به روش های گوناگونی استفاده می شود. اما در این جا برای شما اطلاعات بیشتری را فراهم نموده ایم.

همانطور که گفتیم دانه ها و برگ های سبزی گشنیز دارای طعم و استفاده های مختلفی هستند که نمی توان از یکی به جای دیگری استفاده نمود. استفاده از دانه های گشنیز در ترشی ها از رایج ترین استفاده های آن ها در بسیاری از کشورها در آماده کردن ترشی می باشد. اما از آن ها در تهیه ی ادویه های مخلوط هم بسیار استفاده می شود.

شاید بسیاری از ادویه هایی را که شما خرید می کنید، دارای مقداری تخم گشنیز هم باشند که به صورت پودر شده به دیگر ادویه های اضافه شده است. در موارد زیادی این دانه ها ابتدا بو داده می شوند و پس از آن برای استفاده به صورت مخلوط با دیگر ادویه ها به کار برده  می شوند. اگر شما هم می خواهید تا از آن ها در ادویه ها استفاده کنید، یا این که به طور مستقل از پودر آن در پخت و پز بهره ببرید، کافی است که آن را در تابه ای کمی بو دهید و پس از آن با استفاده از آسیاب های برقی پودر کنید تا برای استفاده در زمان های لازم آماده شوند. البته باید این دانه ها در دمای پایین بو داده شوند.

در کنار استفاده های گسترده ای که از تخم گشنیز در  غذا ها می شود، غذا هایی را هم می توان یافت که استفاده از برگ های سبزی گشنیز منجر به بهبود طعم آن ها خواهد شد. هم چنین این سبزی باعث غنی شدن آن ها از لحاظ مواد موجود در آن ها برای بدن ما می شود.

اما در زمانی که می خواهید از برگ گشنیز در این غذا ها استفاده کنید، به احتمال زیاد باید ابتدا برگ ها را از ساقه ها جدا نموده و پس از جدا کردن برگ ها، آن ها را به طور مستقیم و یا پس از خرد کردن در غذا مورد استفاده قرار دهید.

استفاده از برگ های تازه ی سبزی گشنیز همواره ترجیح داده می شود. به طور کلی می توان گفت که سبزی گشنیز سالم، خوشمزه و مغذی است که استفاده از ان به همه ی افراد توصیه می شود. شما هم می توانید آن را در غذاها استفاده و از آن لذت ببرید. نمونه ای از غذاهایی که با گشنیز درست می شوند شامل: گشنیز پلو، گشنیز کباب، گشنیز آش، آش گشنیز و ماست، گشنیز پلو با گوشت، گشنیز پلو با مرغ، حلوای گشنیز می باشد.

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
  • انتشار این مقاله به هیچ وجه قانونی و انسانی نمی باشد.
  • عنوان مقاله:گشنیز چیست؟ اطلاعاتی در مورد سبزی گشنیز
  • نویسنده: مهدی قنبری
  • پیچ اینستاگرامی ما را دنبال کنید.
Avatar for مهدی قنبری
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *