Loading...

کاشت سبزی های میکروگرین یا میکرو سبزی ها

کاشت سبزی های میکروگرین یا میکرو سبزی ها

سبزی های میکروگرین یا میکرو سبزی ها گیاهانی خوردنی می باشند و می توان آن ها را در دوره ی زمانی کوتاهی پس از کاشت برداشت نمود.  این سبزی ها بسیار خوش طعم و مغذی هستند. می توانید با استفاده از نکته هایی که برای پرورش آن ها وجود دارد، نسبت به کشت آن ها در داخل خانه یا هر فضای بسته ی دیگری اقدام نمایید.

با این کار پس از مدت کوتاهی قادر خواهید بود تا یک سبزی تازه و مغذی را برداشت نمایید. اصطلاح میکروگرین یا میکروسبزی برای شرح محصولاتی مورد استفاده قرار گرفت که در حالی که هنوز به رشد کامل خود نرسیده اند نیز می توان آن ها را برای مصارف خوراکی استفاده نمود.

میکرو سبزی ها در واقع سبزی هایی هستند که برداشت می شوند در حالی که تنها دارای چند برگ در هر گیاه می باشند. این برگ های تازه و لطیف دارای مواد مغذی فراوانی بوده و علاوه بر این خیلی هم خوش طعم و نازک هستند. برای همین استفاده از آنها می تواند برای شما بسیار جالب باشد و در کنار سفره ی خود یا به عنوان یک میان وعده می توانید آن ها را صرف کنید. استفاده از آن ها در سالاد ها، ساندویچ ها، خوردنی های دیگر از نمونه ها استفاده های رایج آن ها در بین افراد می باشد.

مزایای پرورش و کاشت سبزی های میکروگرین

اگر شما به پرورش گیاهان در داخل خانه علاقه دارید، می توانید سبزی های میکروگرین را هم در داخل خانه ی خود امتحان کنید. آن ها محصول بسیار خوبی به شما خواهند داد که علاوه بر زیبایی می توان آن ها را برای بهبود سلامت خود استفاده نمایید. از مشخصه های این سبزی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

رشد آسان: برای رشد این گونه سبزی ها شما نیاز به فضای زیادی ندارید. هم چنین نور مورد نیاز آن ها هم زیاد نیست، که آن ها را به گزینه ای عالی برای رشد در آشپزخانه و یا محل های دیگر در داخل خانه تبدیل می کند.

برداشت سریع محصول: بسته به نوع و یا گونه ی گیاهی که شما در داخل خانه ی خود پرورش می دهید، میکرو سبزی ها برای برداشت در مدت کوتاهی بین یک تا سه هفته آماده می شوند. به دلیل این که ساقه ها و برگ ها در اوایل رشد گیاه و در جوانی برداشت می شوند، این سبزی ها خیلی زود برای مصرف آماده می شوند و شاید میوه یا محصول هم ندهند.

دارای غلظت بالای مواد مغذی: گیاهان نا بالغ دارای غلظت بالاتری از مواد مغذی در خود هستند. آن ها در برگ های خود دارای تمام ویتامین ها و املاح معدنی گیاه می باشند. تمام این ریز مغذی ها در این برگ های کوچک برای استفاده ی شما فراهم شده است. تیم هایی که در این زمینه پژوهش هایی را صورت داده اند، به این نتیجه رسیده اند که تعدادی از این گونه ها در برگ های خود بین ۴ تا ۴۰ بار بیشتر ویتامین و کاروتنوید در مقایسه با زمان رشد کامل خود می باشند.

کاشت سبزی های میکروگرین یا میکرو سبزی ها

دارای طعم خوب: سبزی میکروگرین ممکن است که طعم متفاوتی با گیاهان بالغ داشته باشند. استفاده از برگ ها در اوایل سبز شدن با زمانی که کاملا رشد کرده اند می تواند کاملا متفاوت باشد. بسته به نوع گیاهی که شما پرورش می دهید، برگ های تازه در آمده می توانند دارای طعم شرین تری باشند. برای همین استفاده از ان ها بهتر از برگ های کاملا رشد یافته خواهد بود.

انواع سبزی های میکروگرین

باید بگوییم که هزینه ی رشد سبزی های میکروپرین بسیار کم است. برای این کار شما نیاز به هزینه ی کمی برای فراهم کردن دانه های گیاه می باشد. اما ممکن است که برای شما انتخاب گیاهی برای رشد در یک دوره ی کوتاه با توجه به تنوع موجود زیاد آسان نباشد. از سوی دیگر همه ی سبزی ها با هم یکسان نیستند و تعدادی از ان ها می توانند برای رشد در داخل خانه برتری داشته باشند.

برای همین شما نیاز دارید تا در این مورد انواع آن ها را امتحان کنید تا به بهترین سبزی برای رشد به عنوان میکرو سبزی دست پیدا کنید. شما هم چنین می توانید از تجربه های دیگران در این زمینه استفاده نمایید. سبزی ها دارای گستره ای از طعم ها و بوهای مختلف هستند و میکرو سبزی ها هم به همین صورت خواهند بود.

کاشت سبزی های میکروگرین یا میکرو سبزی ها

هر چه دانه ها سریع تر جوانه بزنند می توان زودتر به برداشت برگ ها هم فکر کرد. برای همین علاوه بر طعم سبزی، زمان مورد نیاز برای برداشت آن هم می تواند عاملی باشد که در زمان انتخاب سبزی کوچک برای خانه ی خود باید در نظر بگیرید. تعدادی از گونه ها آن قدر سریع رشد می کنند که شما می توانید خیلی زود از برداشت میکرو سبزی خود لذت ببرید. تعدادی دیگر هم ممکن است دیرتر به بار بنشینند و برگ های خود را آماده ی چیدن کنند.

در این راستا می توانید گزینه های مختلفی مانند سبزی میکروگرین کلم بروکلی یا هویج و یا میکس هایی از دیگر سبزی ها را امتحان کنید. هر کدام از آن ها در بازه ی زمانی خاصی برای برداشت آماده خواهند شد که به طور معمول همان طور که اشاره شد بین ۱ تا ۳ هفته طول می کشد. البته برای رشد آن ها نیاز خواهید داشت تا نکاتی را در زمینه ی خاک مورد استفاده و یا نیاز مندی های نور و آب برای گیاه در نظر بگیرید. اما در هر صورت می توانید به راحتی با هزینه ای کم آن ها را در خانه یا محیط های بسته ی دیگر رشد دهید.

سخن پایانی

ما در این متن در مورد سبزی های میکروگرین صحبت کردیم و آن ها را به عنوان گزینه ای برای رشد در خانه به عنوان یک گیاه خانگی معرفی کردیم. شما می توانید همان طور که گفته شد با رشد آن ها در خانه ی خود انواع سبزی ها را برداشت کنید.

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
  • انتشار این مقاله به هیچ وجه قانونی و انسانی نمی باشد.
  • عنوان مقاله: کاشت سبزی های میکروگرین یا میکرو سبزی ها
  • نویسنده: مهدی قنبری
  • پیچ اینستاگرامی ما را دنبال کنید.
Avatar for مهدی قنبری
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *