Loading...

گل Million Bell چیست؟ نحوه کاشت و پرورش Million Bell

چیست؟ نحوه کاشت و پرورش Million Bell

گل Million Bell از گل هایی هستند که بدون هیچ وقفه ای از بهار تا زمان یخ زدگی در زمستان گل می دهند. به طور معمول این گونه ی گیاهی در ظرف ها و گلدان ها نیز کاشت می شوند. در زمانی که این گل ها را در گلدان ها پرورش می دهید، خواهید دید که آن ها از لبه های گلدان و یا سبد آویز فرو می افتند.

گل Million Bell علاوه بر اینکه زیبا هستند می توانند پرنده ها را هم جذب خود کنند که در باغ ها می توانند زیبایی دو چندانی را برای بیننده ها به وجود بیاورند. گل های این گونه حدودا یک اینچی هستند. می توان آن ها را در رنگ های متنوع یافت و برگ های گل Million Bell هم به رنگ سبز روشن می باشند که بیضی شکل بوده و به هم فشرده هستند.

شاید در گذشته افراد خانواده ی شما این گونه گل را پرورش نداده باشند. دلیل آن هم این نیست که این گل ها در زمان های قبل موجود نبوده اند. بلکه دلیل آن در این است که این گل ها در آمریکابی جنوبی وجود داشتند و پس از آن به تدریج به بخش های دیگر دنیا مانند اروپا صادر شدند. ورود گل Million Bell به اروپا در حدود سال های ۱۸۰۰ میلادی صورت گرفت. پس از آن گل Million Bell به آمریکای شمالی هم صادر شدند.

گل های موجود در بازار با نام petunias تا سال ۱۹۹۷ حکمرانی می کرد تا این که این گل ها توانستند در گونه های جدید خود به ویژگی هایی دست پیدا کنند که در شرایط بارانی، هوای گرم و محیطی که petunias توان رشد نداشت، پرورش داده شوند.

گل Million Bell چیست؟ نحوه کاشت و پرورش Million Bell

در مورد مشخصات این گونه باید بگوییم که نام علمی آن calibrachoa / گل اطلسی می باشد که گونه ای هیبریدی است. نام های معمول آن هم که در این جا مورد استفاده قرار گرفتند شامل million bells و trailing petunia می باشد. این گیاه از لحاظ طول عمر و دوره ی زمانی به طور سالانه در بیشتر شرایط آب و هوایی قابل پرورش است.

هم چنین در اندازه های مختلفی می تواند رشد کند که به شرایط نگه داری آن بستگی خواهد داشت. به طور معمول وقتی که گیاه به رشد کامل خود دست یافت می تواند دارای ارتفاعی بین ۶ تا ۱۰ اینچ باشد. از لحاظ گستره هم این گیاه می تواند دارای اندازه هایی به عرض ۱۲ تا ۱۸ اینچ پخش شود.

می توان آن را در شرایط آفتابی و نیمه آفتابی نگهداری نمود. برای نگهداری گل Million Bell در گلدان هم باید از خاک های دارای زه کشی مناسب و یا میکس های موجود برای استفاده در گلدان بهره برد. خاک مورد استفاده برای رشد این گل باید دارای PH بین ۵.۲ تا ۶ باشد تا بتواند به رشد بهتر گیاه کمک کند.

گل Million Bell چیست؟ نحوه کاشت و پرورش Million Bell

در زمان گل دهی می توان گل هایی به رنگ های متنوع را بر روی بوته دید که در رنگ هایی مانند صورتی، زرد، قرمز، بنفش، سفید و آبی و رنگ های دیگر می باشند. همان طور که در بالا به آن اشاره شد این گونه بومی مناطق آمریکای جنوبی می باشد. ما در ادامه در مورد آن بیشتر توضیح خواهیم داد.

نحوه ی پرورش گل Million Bell

اگر چه گل Million Bell یک گیاه چند سالانه است اما بیشتر باغداران و پرورش دهندگان آن را برای دوره های سالانه پرورش می دهند. با توجه به گل دهی بسیار بالای آن ها می توان آن ها را گزینه ای مناسب برای سبدهای آویزان و گلدان ها در نظر گرفت. می توان گفت که در مواقعی این گل ها در برابر خشکی هم مقاوم هستند. اگر آن ها را روی زمین می کارید باید در ذهن خود این امر را در نظر بگیرید که آن ها نمی توانند به طور معمول بیش از دو فوت پخش شوند. برای همین به اندازه ی کافی از آن ها را در محل مورد نظر بکارید تا به خوبی به پوشش سطح آن بپردازند.

نور مورد نیاز گل Million Bell

باید بدانید که این گل در شرایط دریافت نور کامل آفتاب بهترین رشد را خواهد داشت. می توانید آن ها را در شرایطی هم بکارید که تنها صبح ها یا عصر امکان دریافت نور فتاب را داشته باشند. اما باید بدانید که با توجه به این نام این گیاه MILLION BELLS است که به معنای میلیون ها زنگ می باشد که کنایه از میلیون ها گل است، در زمانی که آن ها نور کامل آفتاب را نداشته باشند، تعداد گل های آن ها ممکن است از میلیون به صد گل کاهش پیدا کند.

خاک مورد نیاز گل Million Bell

می توانید در زمانی که گل را در گلدان می کارید، از میکس هایی استفاده کنید که خاک ندارند. استفاده از این میکس ها به شما این اطمینان را می دهد که آب به خوبی به لایه های زیرین هدایت خواهد شد. باید بدانید که این گل از خیس بودن تنفر دارد و اطمینان از تخلیه ی آب اضافی در پرورش آن دارای اهمیت زیادی است.

گل Million Bell چیست؟ نحوه کاشت و پرورش Million Bell

اگر شما گیاه را روی زمین می کارید، باید آن ها را در خاک های غنی که به خوبی زه کشی شده اند قرار دهید. هم چنین همان طور که در بالا گفته شد خاک مورد استفاده باید کمی اسیدی باشد. باید این گیاهان را در فاصله ی مناسب برای رشد بهتر و پخش شدن آن ها قرار دهید که در مورد آن در بالا صحبت شد. می توانید خاک را با مالچ های ارگانیک بپوشانید تا ریشه ها را خنک نگه داشته و از تبخیر آب جلوگیری کند.

آب مورد نیاز گل Million Bell

باید گیاه را در شرایط مرطوب نگه دارید. خاک مورد استفاده برای رشد گیاه نباید به طور کامل خشک شود. اگر از سبد های آویزان استفاده می کنید، به طور روزانه آن ها را چک کنید تا رطوبت کافی داشته باشند.

اگر سبدها در زمان بررسی شما دارای وزن کمی باشند به این معنا است که خاک آن ها خشک شده است و باید به آن ها مقدار کافی آب بدهید. اگر از گلدان هم استفاده می کنید با دستان خود رطوبت آن را بررسی و در صورت لزوم به آن آبدهی کنید.

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
  • انتشار این مقاله به هیچ وجه قانونی و انسانی نمی باشد.
  • عنوان مقاله:گل Million Bell چیست؟ نحوه کاشت و پرورش Million Bell
  • نویسنده: مهدی قنبری
  • پیچ اینستاگرامی ما را دنبال کنید.
Avatar for مهدی قنبری
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *