Loading...

نحوه کاشت بذر جعفری فرنگی (Anthriscus cerefolium، Chervil seeds)

نحوه کاشت بذر جعفری فرنگی (Anthriscus cerefolium، Chervil seeds)

جعفری فرنگی (Anthriscus cerefolium، Chervil seeds) گیاهی یک ساله  ظریف است که در مکان های دارای سایه به خوبی رشد می کند. کشت آن در گلدان هم بسیار مناسب است. در کنار پنجره و در داخل یک باکس هم می توان به خوبی آن را پرورش داد. در باغ ها هم می توان این گیاه را با گل های زیبا و سفید آن رشد داد.

گیاه نمی تواند گرما را تحمل کند و برای رشد خوب خود نیاز به خاک هایی غنی دارد. برگ های آن دارای بویی خوش و طعمی مناسب هستند و توسط بسیاری از مردم استفاده شده و می گویند که شبیه آنیسون و با طعم فلفلی است. البته شاید طعم آن را ترکیبی از دو گیاه گفته شده در ترکیب با طعم و موزه ی جعفری و شیرین بیان هم بتوان در نظر گرفت. از آن به عنوان گیاهی جامع یاد می شود. اگر شما هنوز می خواهید  تا بیشتر در مورد گیاه جعفری فرنگی معطر بدانید، با ما در این متن همراه باشید.

می توانید در این نوشته بسیاری از نکات اصلی در مورد این گیاه را بیاموزید و در صورت نیاز با استفاده از منابع دیگر، اطلاعات کامل تری را به دست آورید. جعفری فرنگی نام علمی منحصر به فردی (Anthriscus cerefolium) دارد که در بالا هم به آن اشاره شد و می توانید با استفاده از آن به طور کامل با ویژگی ها و خواص گیاه آشنا شوید.

مشخصات جعفری فرنگی

گیاه را بیشتر به عنوان گیاهی مقاوم و یک ساله می شناسند اما در جاهای دیگر آن را گیاهی دو ساله می دانند. دلیل آن هم این است که گیاه در صورت ملایم بودن سرمای زمستان می تواند زمستان را پشت سر بگذارد. گیاه تا ارتفاع ۶ اینچ رشد می کند و برگ های آن دارای آرایش سه بخشی یا سه سوزنی می باشند. برای همین هم دارای ظاهر ظریفی هستند. برگ ها می توانند شبیه برگ های جعفری باشند، اما دارای رنگ روشن تری بوده و پرزهای بیشتری دارند.

این برگ ها می توانند مسطح و یا کمی انحنا داشته باشند. بوته ی گیاه دارای بویی شبیه به بوی آنیسون می باشد و کمی هم فلفلی است. در شرایط مناسب گیاه می تواند در محدوده ای به عرض ۱۲ تا ۱۴ اینچ گسترده شود و در ابتدای تابستان هم ساقه هایی بلند و باریک را رشد خواهد داد که تا ۱۸ اینچ ارتفاع خواهند داشت و می توان شاهد گل جعفری فرنگی بر روی هر یک از آن ها بود. که به صورت خوشه ای و چتر مانند نمایان می شوند. این چتر های گل هم دارای پهنایی در حدود ۲ اینچ بوده و حاوی گل های سفید رنگ گیاه می باشند.

کاشت بذر گیاه جعفری فرنگی

بذر گیاه باید تازه باشد تا بتواند جوانه بزند. برای همین هم شاید تنها برای یک سال بتوان از بذرها به منظور استفاده برای کشت گیاه جدید استفاده کرد. گیاه را بهتر است با استفاده از کشت بذر آن به طور مستقیم در بستر مناشب پرورش دهید. زیرا که ریشه های جعفری فرنگی بلند و متمرکز هستند که نشا شدن را دوست ندارند. اما اگر آن را با احتیاط در گلدان بکارید و بعد هم گیاه را با خاک های اطراف ریشه ها نشا کنید، امکان دارد که بتوانید آن را در محل مناسبی پس از کشت بذر در داخل گلدان بکارید.

با این روش می توان به خوبی بدون مزاحمت علف های هرز، گیاه را در زمان زودتری در داخل با استفاده از بذر آن کشت نموده و با فراهم شدن شرایط، آن را به بیرون برده و نشا کرد. برای کشت گیاه با استفاده از بذر در بیرون، می توانید کشت را در آغاز بهار شروع کرده و پس از آن هر چند هفته بذرهای تازه ای را در بستر مورد نظر بکارید. تا بتوانید در زمان برداشت به طور مداوم به برگ های تازه ی جعفری فرنگی دسترسی داشته باشید. البته باید بذرها را  در فاصله ی حدود ۶ تا ۸ اینچی از هم کشت کنید و در عمق یک اینچی آن ها را بکارید.

در صورتی که فاصله ی بوته ها پس از کمی رشد کمتر از ۶ تا ۸ اینچ بود، می توانید آنها را تنک کنید تا به خوبی رشد نمایند. در مکان های دارای هوای سردتر می توان بذرها را کمی دیرتر کاشت. به دلیل این که بذرها توان تحمل سرمای ملایم را دارند، می توانید آنها را در بهار کمی زودتر هم بکارید. امکان کشت آن ها در هوای ملایم تر ماه اکتبر هم وجود دارد. در صورتی که گلدان مورد استفاده یا ظرفی که بذر در آن کشت شده است دارای اندازه ی کافی برای رشد ریشه ی اصلی گیاه باشد، می توان گیاه را در این گونه ظرف ها نیز پروش داد و با رشد آن، از برگ جعفری فرنگی در خانه ی خود در مصارف مختلف بهره برد.

محل نگه داری و کشت جعفری فرنگی

گیاه به مکان های خنک تر علاقه دارد و بهتر است که در محلی دارای سایه کشت شود. به همین دلیل جعفری فرنگی که عده ای آن را فرنگیس جعفری می نامند، را می توانید در محلی دارای سایه در زیر درختان برگ ریز کشت دهید. یا این که در بخش شمالی ساختمان که سایه ی بیشتری وجود دارد پرورش داده و از آن بهره مند شوید. در هوای گرم گیاه به سرعت پس خواهد افتاد و از بین می رود. به خاک غنی و خوب علاقه دارد و دوست دارد که بستر آن دارای زه کشی مناسب باشد. در هر صورت به خاک های اشباع شده از آب علاقه ای ندارد.

هم چنین دوست دارد که به طور ایده آل آب مورد نیاز خود را دریافت کند. استفاده از میزان زیادی مواد ارگانیک و کودهای مغذی هم به خوبی می تواند برای شما برگ هایی ترد و انبوه را برای برداشت به بار آورد. گیاه می تواند خاک هایی را که در محدوده ای از PH بین ۵ تا ۸.۲ قرار دارند رشد نماید. برای همین خاک های کمی تا حدودی قلیایی یا اسیدی را به خوبی دوام می آورد. اگر می خواهید تا برگ های بیشتری از آن برداشت نمایید، آن را از مرکز و روی ساقه ی اصلی به سمت پایین چیده و مرتب کنید تا برگ های جدیدی به بار آورد.

کشت گیاه جعفری فرنگی در گلدان

به دلیل علاقه ای که گیاه به سایه دارد برای کشت در گلدان ها هم بسیار مناسب است. می توانید با بهره بردن از بذر جعفری فرنگی، آن را در ظرف مناسبی کشت دهید و با نگه داری از آن در محلی دارای سایه در خانه ی خود آن پرورش دهید. گیاه با برگ های خود می تواند در ظرفی در کنار دیگر گیاهان در حیات خانه مانند گونه های بنفشه فرنگی رشد کند و منظره ای جالب را به وجود بیاورد. البته باید برای آن یک بستر مناسب با میکس و مواد ارگانیک فراهم کنید. این امر شما را از رشد مناسب گیاه جعفری فرنگی مطمئن می کند.

نحوه کاشت بذر جعفری فرنگی (Anthriscus cerefolium، Chervil seeds)

در گلدان های داخل خانه و در پنجره های بخش شمالی ساختمان هم می توانید آن را پرورش دهید. به دلیل عدم نیاز به قرار دادن آن به طور مستقیم در کنار پنجره، می توانید آن را در اتاق و در مکان مناسبی قرار دهید. استفاده از گلدان های پلاستیکی می تواند شما را مطمئن کند که رطوبت در خاک به خوبی باقی خواهد ماند. باید به آب دادن به گیاه به طور مداوم ادامه بدهید. گیاه برای نگه داری در خانه در فصل زمستان هم بسیار مناسب است.

گیاهان سازگار با جعفری فرنگی

گفته می شود که اگر گیاه را نزدیک تربچه بکارید، می تواند به بهبود طعم آن کمک کند. هم چنین در کنار کاهو می تواند مورچه های مزاحم را از گیاه دور کند.

برداشت،نگه داری و مراقبت از گیاه جعفری فرنگی

برگ های گیاه را می توان با رشد گیاه تا ارتفاع ۶ اینچ به طور مداوم از روی ساقه های مختلف آن چید. بهتر است برگ ها را از مرکز گیاه بچینیند تا بتواند گیاه جعفری فرنگی را تشویق به دادن برگ های بیشتری بکند. برگ های تازه را بچینید، زیرا که برگ های مسن تر دارای طعم کمتری بوده و رنگ آن ها هم تغییر می کند. به دلیل این که برگ ها را نمی توان در یخچال برای مدت زیادی نگه داری کرد، بهتر است آن ها را  تازه چیده و مصرف کنید. برای اضافه کردن

آنها به غذا هم در اخر کار باید مورد استفاده قرار گیرد تا طعم خود را از دست ندهد. گیاه و برگ های آن به زودی طعم خود را  در مجاورت دیگر مواد موجود در غذا از دست می دهند. برای نگه داری از آن ها برای زمان بیشتر، می توان آن ها را چیده و شست و به سرعت آبکش کرده و در آب جوش بریزید. می توانید آن ها را با آب بگذارید تا سرد شده یا یخ بزنند و سپس برگ ها را از آب یخ بیرون اورده و خرد کنید. با قرار دادن برگ های خرد شده در بسته های پلاستیکی می توانید آن ها را برای مدتی در فریزر نگه داری کنید.

  • بیشتر بخوانید: نحوه کاشت بذر کاهو – کاشت کاهو چه زمانی است؟

برای حفظ طعم آن ها، می توانید برگ ها را با آب در فریزر قرار دهید تا با هم یخ بزنند. با این روش می توانید از برگ ها تا ۶ ماه بعد هم استفاده کنید. خشک کردن برگ ها هم توصیه نمی شود. زیرا که زود طعم خود را از دست می دهند. می توان برگ ها را به سرکه سفید اضافه نمود. با این کار می توان برگ ها را برای مدتی طولانی تر نگه داری کرد. اما برای استفاده در غذاهایی که با سرکه سازگار نیستند نمی تواند مورد استفاده قرار گیرد.

مصارف خوراکی جعفری فرنگی

می توان از برگ ها در سالاد استفاده نموده و یا این که در سوپ ها و سس ها و به خصوص با ماهی مصرف نمود. می تواند با کره برای بهبود طعم استفاده شده یا با تخم مرغ مصرف شود. با لوبیا و نخود هم قابل استفاده  بوده و با این کار گفته می شود که طعم هایی خواهد داشت که گاهی بیشتر شبیه آنیسون یا بادیان رومی و گاهی هم فلفل، شیرین بیان و یا جعفری  مانند است. گیاه را به طور معمول برای تزیین غذا استفاده می کنند.

جعفری ریشه ای

این دو گیاه را نباید با هم اشتباه گرفت. جعفری ریشه ای مانند زردک یا هویج است و ریشه ای متفاوت دارد. البته این ریشه ها تا اواخر دوره ی رشد خود، نمی تواند دارای طعم خوبی باشد. زیرا که گیاه جعفری ریشه ای نیاز دارد تا ریشه های خود را به خوبی رشد دهد و طعم آن ها در ابتدای فصل برای برداشت هنوز مناسب نیست.

در پایان زمستان با تغییرات بیوشیمیایی به وجود آمده در ریشه ها، به دلیل هوای سرد، می توان از آن پس از حدود ۱۰ تا ۱۲ دقیقه جوشاندن استفاده نمود. از جعفری ریشه ای بیشتر در فرانسه استفاده می شود که خاستگاه آن است. اما در ایالات متحده هم می توان آن را دید. از جعفری ریشه ای هم مانند گونه های دیگر جعفری استفاده کرد و پس از جوشاندن ریشه های آن می توان در تزیین غذاها استفاده کرد. ما در این متن در مورد گیاه جعفری فرنگی معطر مطالبی را به طور خلاصه بیان کردیم تا شما را با نحوه ی کشت آن و محل مناسب برای این کار آشنا کنیم.

  • بیشتر بخوانید: سبزی شاهی چیست؟ ویتامین ها و املاح معدنی موجود در شاهی

با مطالب گفته شده شما حالا به خوبی می دانید که جعفری فرنگی چیست و با نحوه ی پرورش و استفاده از آن آشنا شده اید. می توانید در مورد خواص جعفری فرنگی با مراجعه به منابع دیگر مطالب بیشتری را بیاموزید. البته باید بین این گیاه و جعفری ریشه ای تمایز قائل شده و هر کدام را دوست داشته باشید، در صورت نیاز برای کشت انتخاب نمایید.

نام های دیگر گیاه جعفری فرنگی

Other names. Beaked Parsley, French Parsley, Garden Chervil, Gourmet Parsley, Salad Chervil

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
  • انتشار این مقاله به هیچ وجه قانونی و انسانی نمی باشد.
  • عنوان مقاله: نحوه کاشت بذر جعفری فرنگی (Anthriscus cerefolium، Chervil seeds)
  • نویسنده: مهدی قنبری
  • پیچ اینستاگرامی ما را دنبال
Avatar for مهدی قنبری
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *