Loading...

نحوه کاشت بذر سرخارگل (Echinacea purpurea، Purple Coneflower Seeds)

نحوه کاشت بذر سرخارگل (Echinacea purpurea، Purple Coneflower Seeds)

بذر سرخارگل (Echinacea purpurea، Purple Coneflower Seeds) را می توان مانند بسیاری از دیگر گونه های گیاهی برای رشد آن مورد استفاده قرار داد. با استفاده از بذر سرخارگل شما می توانید گیاهی را پرورش دهید که چند ساله بوده و دارای گل هایی زیبا و به رنگ ارغوانی خواهد بود. این گل ها در دوره ای طولانی بر روی گیاه قابل مشاهده هستند.

نگهداری و مراقبت از گیاه سرخارگل

این گیاه و نگه داری از آن به طور حتم بسیار ساده است؛ زیرا که به راحتی می توان با استفاده از بذر، اقدام به کاشت سرخارگل نمود. پس از آن هم نیاز به مراقبت کمی دارد. از سوی دیگر با رشد خود، رنگ هایی روشن را به منظره هدیه خواهد کرده و هر باغی با کشت آن ها زیباتر می شود.

  • بیشتر بخوانید: کاشت گیاه دارویی به لیمو

به خوبی در برابر خشکی مقاوم است و پروانه ها و زنبورها هم به آن علاقه ی زیادی دارند. پرنده ها هم به بذرهای آن علاقه داشته و آن را می خورند. می تواند تا ارتفاع ۴ فوت رشد کند و دارای برگ هایی به رنگ سبز تیره می باشد. این برگ ها مانند قلب هستند. گیاه در اوایل تابستان شروع به گل دادن می کند.

این گل ها بر ساقه هایی ضخیم ظاهر می شوند و در طول ماه های گرم تابستان می توان آن ها را روی ساقه ها مشاهده نمود. گل ها که شبیه به گل های آفتاب گردان هستند، بر بالای برگ ها رشد نموده و می توانند تا ۵ اینچ پهنا داشته باشند. رنگ آن ها هم بین صورتی متوسط تا ارغوانی در تغییر خواهد بود. مرکز هر گل به رنگ قهوه ای بوده و با پرچم های زرد خود دارای زیبایی فراوانی است.

  • بیشتر بخوانید: نحوه کاشت گیاه دارویی زنجبیل شامی (Elecampane-Inula helenium)

می توان به خوبی از آن در دسته گل ها برای افزودن زیبایی در کنار دیگر گل ها بهره برد. با بریدن گل ها و آوردن آن ها به داخل خانه می توانید بوی خوش عسل را در خانه حس کنید. بریدن و چیدن آن ها هم چنین می تواند منجر به رشد گل های بیشتری در طول فصل تابستان شود. می تواند در شرایط خشکی و کم آبی که بسیاری از دیگر گل ها توان رشد ندارند، دوام آورده و به خوبی رشد نماید.

گل ها و مخروط های آن ها هم چنین می توانند خشک شده و در گل های تزیینی خشک برای دوام بالای طولانی استفاده شوند. به عنوان ماده ای گیاهی و دارویی، گفته می شود که توان کمک به بازتولید سلول های خونی را دارد. هم چنین می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند.

کاشت گیاه در کنار مرزها و در محل های نزدیک به حصارها می تواند برای شما زیبایی بسیاری را به ارمغان آورد. سرخارگل به خصوص به محل های دارای نور آفتاب علاقه دارد. البته در سایه نسبی هم توان رشد دارد. اما در سایه به خوبی گل های خود را رشد نداده و گل های زیادی نخواهد داد.

کشت آن با استفاده از بذر بسیار راحت است و در همان سال اول ممکن است که گل بدهد. اما در سال دوم به بعد گل های بسیار بیشتری را به بار خواهد آورد. اگر در مناطق مختلف با شرایط آب و هوایی مختلف زندگی می کنید هم می توانید به دلیل سازگاری گیاه، آن را در مکان مناسبی کشت دهید.

پرورش گیاه سرخارگل

روش کاشت سرخارگل را می توانید به سادگی با در نظر گرفتن چند نکته آموخته و از زیبایی ان لذت ببرید. مناسب ترین زمان کاشت سرخارگل هم در ابتدای بهار می باشد. می توانید در این زمان با استفاده از چند بذر، آن ها را در مکان مناسبی کشت داده و شاهد جوانه زدن و رشد آن باشید.

به طور کلی برای آشنایی با نحوه کاشت سرخارگل نیاز به مهارت خاصی نیست و هر کسی توان انجام این کار را در باغچه ی خانه ی خود دارد. با این کار می توانید برای چند سال از گیاهی زیبا در محیط باغچه ی خود لذت ببرید.

اما اگر هنوز هم در مورد چگونگی کاشت سرخارگل سوالی دارید، می توانید با مراجعه به راهنمایی های معمول که در زمینه ی کاشت انواع بذرها و آماده سازی بستر مورد نیاز آنها وجود دارد، به راحتی این کار را انجام دهید. یا حتی امکان استفاده از دنیای مجازی و مشاهده ی یک فیلم کاشت سرخارگل به راحتی ممکن است.

نحوه کاشت بذر سرخارگل (Echinacea purpurea، Purple Coneflower Seeds)

که در آن در مورد جزییات این کشت این گیاه توضیحات بیشتری به طور تصویری وجود دارد. در کل می توان با توجه به نکات گفته شده، و با نگاهی کوتاه به منابع گفت که کاشت و برداشت سرخارگل بدون نیاز به آب فراوان و در مناطق گسترده ای با شرایط آب و هوایی گوناگون امکان دارد. کاشت گل سرخارگل می تواند برای شما تجربه ای زیبا را به همراه داشته باشد که بدون هزینه ی فراوان به آن دست پیدا خواهید کرد.

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
  • انتشار این مقاله به هیچ وجه قانونی و انسانی نمی باشد.
  • عنوان مقاله: نحوه کاشت بذر سرخارگل (Echinacea purpurea، Purple Coneflower Seeds)
  • نویسنده: مهدی قنبری
  • پیچ اینستاگرامی ما را دنبال
Avatar for مهدی قنبری
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *