Loading...

کاشت داشت برداشت گیاه آشواگاندا (ashwagandha)

کاشت داشت برداشت گیاه آشواگاندا (ashwagandha)

اگر با گیاه آشواگاندا  آشنا باشید، تا به حال در مورد پودر اشواگاندا، خواص اشواگاندا، عصاره اشواگاندا، فواید اشواگاندا و یا قرص اشواگاندا زیاد شنیده اید. در مورد هر یک از این مطالب می توانید نکات زیادی را در نوشته های مختلف پیدا کنید. اما هدف ما در این جا بیشتر بحث در مورد بذر گیاه اشواگاندا و نحوه کاشت آن می باشد.

البته ما سعی می کنیم تا در این متن علاوه بر بیان نحوه کاشت این گیاه، در مورد خواص گیاه اشواگاندا هم نکاتی را بیان کنیم. شما می توانید حتی اگر قصد کشت بذر این گیاه را ندارید، با مطالعه ی این متن، بهتر با مزایای خرید گیاه اشواگاندا و یا نحوه مصرف اشواگاندا آشنا شوید.

گیاه آشواگاندا چیست؟

آشواگاندا که با نام جینسینگ هندی هم شناخته می شود، گیاهی سودمند است که دارای مصارف درمانی نیز می باشد. می توان از آشواگاندا برای درمان ناتوانی، ضعف و کم خونی استفاده کرد. به طور معمول می توان از این گیاه برای تقویت سیستم ایمنی بدن استفاده کرد.

آشواگاندا گیاهی است که به آرامی رشد می کند و گیاهی چند سالانه است که تا ۳ فوت هم می تواند رشد کند. برگ های آشواگاندا بزرگ و بیضی مانند و دارای رنگ سبز متمایل به زرد هستند. گل های آن هم نازک و زنگ مانند هستند. آشواگاندا هم چنین میوه هایی به رنگ نارنجی روشن و متمایل به قرمز دارد.

چگونه می توان گیاه آشواگاندا را پرورش داد؟

گیاه آشواگاندا را می توانید در باغ بکارید. اما امکان کشت آن در گلدان هم وجود دارد. برای کشت آشواگاندا هم شرایط خاصی نیاز است که در زیر به آن ها اشاره شده است.

کاشت و تکثیر آشواگاندا

گیاه آشواگاندا از بذر آن تکثیر می شود. در هند، این گیاه در مناطق کم بارش قبل از شروع بارندگی ها کاشته می شود. برای رشد هم نیاز به شرایط گرم و مرطوب دارد. دما برای رشد آشواگاندا باید در حدود ۷۵ تا ۸۵ فارنهایت یا بین ۲۵ تا ۳۰ درجه ی سانتی گراد باشد. گیاه آشواگاندا در برابر خشکی مقاوم است و به محض جوانه و شروع به رشد می تواند در خاک های خشک هم دوام بیاورد.

کاشت داشت برداشت گیاه آشواگاندا (ashwagandha)

برای کشت آشواگاندا باید بذرهای گیاه را در عمق ۲ سانتی متری با فاصله ی ۱۰ سانتی متر از هم کاشت. این کار باید در دمای حدود ۲۰ درجه صورت پذیرد. در این شرایط دمایی بذرها پس از دو هفته جوانه خواهند زد.

  • بیشتر بخوانید:گیاه دارویی سرخارگل، خواص و ترکیبات شیمیایی

باید به جوانه های آشواگاندا در حالی که رشد می کنند به خوبی آب داد. پس از گذشت مدت یک ماه می توانید گیاهان ضعیف تر را جدا کرده و تنک کنید. با این کار برای هر یک از گیاهان باید فضایی در حدود ۵۰ تا ۶۰ سانتی متر برای رشد بیشتر فراهم شود.

نیازمندی های گیاه آشواگاندا

محل کشت آشواگاندا – گیاه آشواگاندا را در محلی که خشک و ،آفتاب گیر باشد در باغ خود بکارید. اگر خاک محل کشت گیاه فقیر است باید به آن کود اضافه کنید. هم چنین علف ها را باید از محل کشت حذف کنید.

خاک مناسب برای رشد ریشه های آشواگاندا – ریشه های گیاه آشواگاندا برای رشد نیاز به خاک دارای زه کشی مناسب دارد. به نحوی که آب به سرعت از آن عبور کند. ph خاک مورد استفاده هم باید در محدوده ی بین ۷.۵ تا ۸ و خنثی یا کمی قلیایی باشد. رشد آشواگاندا در خاک هایی که رطوبت را در خود حفظ می کند و همواره خیس است امکان پذیر نیست.

آبیاری گیاه آشواگاندا – آب دادن به گیاه باید فقط در زمانی صورت پذیرد که آشواگاندا به نظر تشنه می رسد. زیرا که همان ظور که گفته شد، جینسینگ هندی گیاهی مقاوم به خشکی است و زمین های خیس را دوست ندارد.

کاشت داشت برداشت گیاه آشواگاندا (ashwagandha)

دمای رشد آشواگاندا – گیاه آشواگاندا در شرایطی که دما بین ۷۰ تا ۹۵ درجه ی فارنهایت (۲۰ تا ۳۵ درجه ی سانتی گراد) است بهتر رشد می نماید. رشد گیاه آشواگاندا در دمای کمتر و یا بالاتر از این محدوده دمایی آهسته تر خواهد بود.

مراقبت از گیاه آشواگاندا

استفاده از مواد تغذیه ای برای آشواگاندا – مشابه جینسینگ، آشواگاندا هم به طور معمول تغذیه نمی شود. دلیل آن هم استفاده از ریشه های آن برای مقاصد درمانی می باشد. با این وجود، شما می توانید کودهای مانده و کمپوست ها را در نزدیکی گیاه به خاک اضافه کنید. می توانید گیاه آشواگاندا را به عنوان گیاهی یک ساله در صورت وجود زمستان های سرد پرورش دهید.

  • بیشتر بخوانید:آشنایی با گیاه دارویی کینوا

یا این که سعی کنید در طول زمستان آشواگاندا را به داخل منتقل کنید. بیماری ها و آفت ها گیاه آشواگاندا – کرم ها و عنکبوت ها می توانند از آفاتی باشند که به گیاه آشواگاندا آسیب می رسانند. هم چنین از بین رفتن برگ ها، ریشه ها و ساقه در این گیاه می تواند رخ دهد. در صورت آب دادن زیاد به گیاه آشواگاندا ممکن است که ریشه ها به راحتی بپوسند.

برداشت محصول از گیاه آشواگاندا

گیاه آشواگاندا می تواند برای برداشت محصول ۱۵۰ تا ۱۸۰ روز پس از کشت آماده شود. در این زمان گل ها و میوه ها شروع به شکل گرفتن می کنند و برگ های گیاه آشواگاندا هم شروع به پژمرده شدن می کنند.

  • می توانید ریشه های گیاه آشواگاندا را با حفر گودال های کوچکی کنار گیاه به آرامی برداشت نمایید.
  • باید مواظب باشید تا به گیاه آشواگاندا در زمان حفر گودال آسیبی نرسد و خاک هم کمی رطوبت در زمان حفر گودال داشته باشد.
  • بیشتر بخوانید:آشنایی با برگ بوی هندی، گیاه دارویی پر ویتامین

پس از برداشت ریشه ی گیاه آشواگاندا، می توان میوه ی آن را هم برداشت نمود. ریشه ها را شسته و تمیز کنید. پس از آن ریشه ها را به قطعه های ۷ تا ۱۰ سانتی متری تقسیم کرده و در سایه یا زیر نور آفتاب خشک کنید. میوه های گیاه آشواگاندا هم با جدا کردن از گیاه می توانند خشک شده و برای جدا کردن دانه های آن شکسته شوند.

کاشت داشت برداشت گیاه آشواگاندا (ashwagandha)

می توان پس از خشک کردن محصول، آن را تبدیل به پودر کرد و یا از آن در محصولات دیگر استفاده نمود. پودر اشواگاندا، دارای  اکثر خواص اشواگاندا می باشد. هم چنین شما می توانید با مصرف عصاره اشواگاندا از فواید اشواگاندا بهره مند شوید. علاوه بر این از محصول به دست آمده از این گیاه  برای تهیه ی قرص اشواگاندا هم استفاده می شود.

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
  • انتشار این مقاله به هیچ وجه قانونی و انسانی نمی باشد.
  • عنوان مقاله:کاشت داشت برداشت گیاه آشواگاندا (ashwagandha)
  • نویسنده: مهدی قنبری
  • پیچ اینستاگرامی ما را دنبال کنید.
Avatar for مهدی قنبری
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *