Loading...

کاشت بذر گل کاردینال یا لوبلیا کاردینالیس (Lobelia cardinalis)

گل کاردینال یا لوبلیا کاردینالیس (Cardinal Flower Seeds، Lobelia cardinalis) گیاهی است که از جمله گیاهان چند ساله یحیرت انگیز برای کشت در باغ می باشد. در باغ هایی که در مناطقی با بارش فراوان باران قرار دارند، می توان این گونه را کشت نمود. به محیط های خیس علاقه دارد و گل های آن را از فاصله های دور می توان دید. برای همین هم برای مردم جالب است، اما بیش از مردم، برای سهره ها و پرنده ها جذاب خواهد بود.

گل کاردینال یا لوبلیا کاردینالیس

گل کاردینال دارای برگ هایی بلند و به رنگ سبز متوسط می باشد. در تابستان ساقه هایی بلند را تولید می کند که دارای ۱ تا ۶ فوت ارتفاع هستند. ساقه ها دارای انشعاب هایی باو ارتفاعی بین ۸ تا ۱۲ اینچ و دارای گل هایی ارکید مانند و روشن خواهند بود. این گلها در کنار برگ هایی کوچک روی گیاه دیده خواهند شد.

  • بیشتر بخوانید: کاشت بذر گیاه چوچاق یا چوچاغ، زولنگ، ششاک، شوشاخ

هر گل دارای سه گلبرگ پایینی است. دو گلبرگ هم در بالای خود دارد. همه ی آن ها در پایه ی گل به هم پیوند خورده اند. آن ها به طور معمول به صورت خوشه ای شکفته می شوند و با این رشد و شکفته شدن در امتداد ساقه ها باعث به وجود آمدن منظره ای زیبا خواهند شد.

گیاه علاقه دارد تا در محل های نمناک و خیس رشد کند. به خصوص در ماه های تابستان بودن در شرایط مرطوب را دوست دارد. در حیات وحش می توان گل را در کنار نهرها و رودها مشاهده کرد.  به شرایط نیم سایه علاقه دارد ولی می تواند در زیر نور کامل آفتاب هم دوام بیاورد.

در محل کشت شده باید در برابر بادهای شدید از آن محافظت نمود. با توجه به ویژگی های آن می توان گفت که برای کشت در باغ هایی که شاهد بارش باران به وفور هستید مناسب هستند. زیرا که این باغ ها دارای خاکی مرطوب هستند. اما این خاک ها هم نباید مملو از آب باشد. گیاه حتی در طول فصل زمستان هم دوست ندارد تا زیر آب قرار داشته باشد.

گل کاردینال در آب فراوان برای مدت طولانی دوام نخواهد آورد. در این شرایط ریشه های آن به زودی پوسیده خواهند شد. برای همین باغ هایی که دارای باران فراوان و زه کشی مناسب باشد برای کشت گل کاردینال ایده ال هستند. رشد گیاه آسان است و همین که کمی رشد کرد می تواند با ریزوم های خود گسترش یابد.

برای کاشت گیاه هم به دلیل کوچک بودن بذرها، بهتر است ابتدا آن ها را در داخل کشت کنید. پس از آن با رشد مناسب گیاه می توانید آن را در محل مناسبی نشا کنید. بذرهای گل کاردینال برای جوانه زدن نیاز به نور دارند، برای همین نباید روی آن ها را بپوشانید.

گیاه در سال دوم پس از کاشت بذر گل خواهد داد. همین که گیاه رشد کرد، دیگر نیاز به مراقبت خاصی ندارد و به خوبی مقاوم خواهد بود. می توان آن را در مناطقی با شرایط آب و هوایی مختلف و در دماهای متفاوت، در صورت فراهم بودن رطوبت لازم، که در بالا به آنها اشاره شد، پرورش داد.

کاشت بذر گل کاردینال یا لوبلیا کاردینالیس (Lobelia cardinalis)

گیاه دارای ریشه های سطحی می باشد که می تواند در صورت قرار گرفتن در کناره رودها و نهر ها از جا کنده شوند. در چنین محل هایی باید مطمئن شوید که گیاه گل کاردینال در برابر شسته شدن بستر خود به خوبی محافظت شده است.

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
  • انتشار این مقاله به هیچ وجه قانونی و انسانی نمی باشد.
  • عنوان مقاله: کاشت بذر گل کاردینال یا لوبلیا کاردینالیس (Lobelia cardinalis)
  • نویسنده: مهدی قنبری
  • پیچ اینستاگرامی ما را دنبال کنید
Avatar for مهدی قنبری
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *