Loading...

کاشت بذر سیب پرویی (Shoo Fly plant Seed)

کاشت بذر سیب پرویی (Shoo Fly plant Seed)

گیاه سیب پرویی با نام علمی Nicandra physaloides یکی از گونه های گیاهی بسیار مقاوم در برابر خشکی است. برای همین سیب پرویی برای کشت در هر باغی که نیاز به گونه ای مقاوم در برابر خشکی دارد مناسب است. سیب پرویی می تواند تا ۳ فوت رشد کند. با رشد مناسب به شکل بوته ای کوچک با ساقه هایی بلند خواهد بود.

این ساقه ها تعداد زیادی گل را به بار می اورند که به رنگ آبی تا بنفش خواهند بود. هر یک از آن ها شکفته شده و تنها برای یک روز روی بوته ای گیاه می ماند. در هر روز هم می توان شاهد چند گل روی هر ساقه بود. گل ها به دنبال خود محفظه های زیبایی را به همراه دارند که سبز و بنفش بوده و مانند چراغ های مینیاتوری چینی به نظر می رسند.

این محفظه ها می توانند گیاه سیب پرویی را در طول سال بسیار زیباتر کنند. با فرا رسیدن پاییز این محفظه ها رسیده و به رنگ قهوه ای در می ایند. در این زمان از شاخه ها آویزان شده و مانند درخت کریسمس به نظر می رسند.

در این حالت می توان آن ها را چید و در دسته گل های خشک به دلیل زیبایی آن ها استفاده نمود. یا این که بر روی ساقه ها آن ها را باقی گذاشت تا در طول فصل زمستان باعث زیبایی بیشتر باغ شوند.

مشخصات گیاه سیب پرویی

گیاه سیب پرویی دارای برگ هایی زیبا و سبز می باشد. برگ ها با نقطه های کوچک قهوه ای شکلاتی پوشیده شده اند. حتی در نشاها هم می توان این نقطه ها را روی برگ ها دید که باعث زیبا شدن هر چه بیشتر پوشش گیاهی می شوند. گل دادن گیاه سیب پرویی از تابستان آغاز شده و تا فرا رسیدن فصل سرما ادامه می یابد.

با فرا رسیدن سرما همه ی گیاه پژمرده می شود و تنها محفظه های حاوی بذر ها هستند که بر روی گیاه سیب پرویی باقی می مانند. گیاه قوی بوده و نیاز به تکیه گاه برای نگه داشتن ساقه های خود ندارد.

  • بیشتر بخوانید: روش کاشت گیاه دارویی رزماری

گیاه سیب پرویی برای رشد خود به نور روشن آفتاب نیاز دارد. اما نیاز به آب کمی برای رشد داشته و در خاک های فقیر هم به خوبی رشد می کند. به نظر می رسد که آهو ها هم کاری به آن نداشته باشند.

خواص درمانی گیاه سیب پرویی

گیاه منشا پرویی دارد و برای همین با نام سیب پرویی شناخته می شود. گفته می شود که می تواند حشره ها را پراکنده کند. در مناطق متعددی از آن در کاربردهای درمانی استفاده می شود. به خصوص در تبت که از آن برای درمان اختلالات و بیماری های واگیر، دندان درد، مشکلات روده ای، از ضعف گرفته تا کرم روده، استفاده می شده است. از جوشانده ی بذر های سیب پرویی برای درمان تب استفاده می شود.

کاشت بذر سیب پرویی (Shoo Fly plant Seed)

توجه: موارد ذکر شده برای استفاده از گیاه سیب پرویی به عنوان جایگزینی برای دیگر دارو ها نمی باشد. در صورت نیاز به استفاده از آن باید با یک پزشک متخصص در این زمینه مشورت کنید.

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
  • انتشار این مقاله به هیچ وجه قانونی و انسانی نمی باشد.
  • عنوان مقاله:کاشت بذر سیب پرویی (Shoo Fly plant Seed)
  • پیچ اینستاگرامی ما را دنبال کنید
Avatar for مهدی قنبری
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *