Loading...

کاشت بذر گل سلوی (Red Salvia – Bonfire, Salvia splendens)

کاشت بذر گل سلوی(Red Salvia – Bonfire, Salvia splendens)

پرورش گل سلوی یا مریم گلی می تواند با به دست آوردن آگهی لازم در زمینه ی طریقه کاشت گل سلوی در مکانی مناسب میسر شود. مریم گلی گیاهی است که دارای گونه های متنوعی است که با نام های متفاوتی شناخته می شوند. گل سلوی یکی از زیباترین این گونه ها است که با گل های آتشین خود می تواند در هر باغی منجر به ایجاد منظره ای متمایز شود.

اگر شما به این گونه ی گیاهی علاقه دارید می توانید با کاشت بذر گل سلوی در باغ یا در محلی مناسب در خانه ی خود آن را نگه داری کنید. گیاه می تواند در کناره مرز ها هم کشت شود. می توان انبوهی از گل های آن را به صورت ردیف وار در هر محلی کشت نمود. اما نه تنها در بیرون و در داخل باغ که در صورت عدم توان می توانید آن را در ظرف های مناسب نیز پرورش دهید.

  • بیشتر بخوانید: کاشت بذر گل تاتوره – نحوه مراقبت و کاشت بذر گل داتوره سفید زینتی

این گل می تواند به زیبایی در حیات خانه ی شما در طول فصل تابستان رشد کند. اما برای داشتن آن در هر محیطی باید به چند نکته در انتخاب محل مناسب برای کشت آن توجه نمایید. هم چنین برای نگه داری از گیاه در طول دوره ی رشد نیاز به کمی توجه می باشد تا بهتر بتوان گل های آن را به بار اورد.

مشخصات گل سلوی

گیاه بومی کشور برزیل است و به دلیل شرایط آب و هوایی خاص این کشور و گرم بودن دمای هوا به صورت چند سالانه رشد می کند. اما در مناطق دیگر ممکن است که فقط برای یک سال کشت شود. این گل را می توان در رنگ های متعددی یافت که صورتی، بنفش، اسطوخودوسی و نارنجی در کنار رنگ قرمز از گونه های رایج آن می باشند.

کاشت بذر گل سلوی(Red Salvia – Bonfire, Salvia splendens)

بسته به شرایط گیاه می تواند بین ۱۸ تا ۳۰ اینچ رشد کند. گل های آن هم بر ساقه هایی رو به بالا رشد می کنند که بسیار زیبا هستند. برگ های گیاه به رنگ سبز تیره بوده و به حالت قلب هستند. اندازه ی برگ ها دو حدود ۳ اینچ می باشد دارای بویی هستند که جانوران و آهو ها به آن علاقه ای ندارند.

برای همین خرگوش ها و آهو ها گیاه را نمی خورند. می توانید با در نظر گرفتن نکاتی که در مورد کشت گیاه گفته می شود و با انتخاب محل مناسب از زیبایی گل های آتشین آن در فصل تابستان تا اوایل پاییز لذت ببرید. ما در ادامه در مورد زمان کاشت گل سلوی و محل مناسب برای کشت آن بیشتر توضیح خواهیم داد.

محل کشت و مراقبت از گل سلوی

با رشد گیاه در زیر نور کامل آفتاب می توانید بیشترین گل را روی ساقه های گیاه شاهد باشید. خاک مورد استفاده برای کشت آن هم بهتر است کمی رسی ولی دارای زه کشی مناسب باشد. اصلاح خاک با استفاده از مقداری کمپوست قبل از کشت گیاه در آن توصیه می شود تا بتوان بهترین نتیجه را از رشد آن گرفت. با فراهم نمودن این شرایط می توان به خوبی از گیاه مراقبت نموده و شاهد رشد آن بود.

برای زیبا تر شدن ظاهر گیاه باید سر شاخه های مرده را حذف کنید تا گیاه را تشویق به گلدهی بهتر نمایید. برای این کار تنها لازم است تا پس از گلدهی ساقه ها، سر آنها را بچینید. علاوه بر این ها باید از این گل در برابر حلزون ها، و آفات دیگر هم مراقبت نمایید. تغذیه گل سلوی توسط کودها در طول دوره ی رشد می تواند به گلدهی بهتر آن کمک کند. برای همین افرادی هستند که در زمان آبدهی به گیاه از کودها هم برای تغذیه ی آن بهره می برند.

روش کاشت گل سلوی همان طور که مورد اشاره قرار گرفت می تواند در نهایت شما را موفق به پرورش این گل در باغ شما نماید. منابع دیگری هم در مورد نحوه کاشت گل سلوی وجود دارند که می توانید از ان ها برای آگاهی بیشتر در مورد طرز کاشت گل سلوی استفاده کنید. هم چنین در صورت نیاز می توانید با مشورت با دیگران، از آن ها بخواهید تا با آموزش کاشت گل سلوی شما را در این راه یاری کنند.

کاشت بذر گل سلوی(Red Salvia – Bonfire, Salvia splendens)

در هر صورت این هم یکی از گونه ها گیاهی است که می تواند بسیار مورد توجه باشد و به خوبی برای شما تنوع بالایی را در باغ به همراه داشته باشد. برای همین در صورت نیاز به کشت آن بهتر است با توجه به نیازمندی های گیاه در محل زندگی خود اقدام به کاشت آن بنمایید.

نحوه کاشت بذر گل سلوی که می تواند شما را موفق به بهره بردن از بهترین روش کاشت بذر گل سلوی و انتخاب بهترین محل برای این کار بکند، با در نظر گرفتن زمان کاشت بذر گل سلوی با توجه به دمای هوا در محل زندگی شما و یا در باغ شما یه راحتی می تواند شما را موفق به کشت و پرورش گیاه بنماید.

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
  • انتشار این مقاله به هیچ وجه قانونی و انسانی نمی باشد.
  • عنوان مقاله:کاشت بذر گیاه آویشن معمولی (Thyme, Thymus vulgaris)
  • پیچ اینستاگرامی ما را دنبال کنید
Avatar for مهدی قنبری
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *