Loading...

آیا انواع جو را می شناسید؟

آیا انواع جو را می شناسید؟

ما در مقاله هربال مارکت قصد داریم شما را با انواع جو آشنا کنیم. جو از دانه های پر خاصیت مورد استفاده در رژیم غذایی انسان ها می باشد. استفاده از آن هم با توجه به مزیت هایی که برای سلامتی انسان ها دارد رو به افزایش است. می توان جو را به گونه های مختلفی مورد استفاده قرار داد. استفاده در غذاها به دلیل دارا بودن فیبر بالا می تواند به بهبود عملکرد سیستم گوارشی منجر شود. علاوه بر این جو سرشار از ویتامین های گروه B می باشد. به خصوص در زمانی که سبوس جو جدا نشده است میزان این ویتامین ها در بیشترین مقدار خود می باشد.

با این وجود، بیشتر جوهایی که در رژیم غذایی افراد در کشورهایی مانند ایالات متحده مورد استفاده قرار می گیرد از سبوس خود جدا شده است. این جوها پس از جدا شدن سبوس امکان دارد که به صورت آرد شده یا به گونه های دیگری مورد استفاده قرار گیرند. اما باز هم می توان گونه هایی از جو را یافت که کمتر تغییر یافته و سبوس یا پوسته ی آن ها جدا نشده اند. این گونه ها در فروشگاه های مواد غذایی ارگانیک و سالم عرضه می شوند.

با توجه به این که گونه های متنوعی از جو را می توان در شکل های مختلفی مورد استفاده قرار داد ما در این متن انواع اصلی جو که می تواند در رژیم غذایی شما گنجانده شود را ذکر کرده ایم. می توانید با آشنایی با این گونه ها، بهترین نوع جو را متناسب با نیاز خود برای استفاده در منزل مورد استفاده قرار دهید.

انواع جو – جو پرک

این گونه جو در پخت انواع سوپ ها مورد استفاده قرار می گیرد. این جو در واقع همان جو عادی می باشد که سبوس آن جدا شده و به حالت مسطح در آمده است. این کار کمک می کند تا جو پرک هر چه زودتر پخته شده و برای مصرف آماده شود. هم چنین طعم آن بسیار خوب است و می توانید با امتحان کردن آن خودتان به درستی این گفته پی ببرید.

آرد جو

اگر چه آرد گندم بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و بیش از همه ی گونه های ارد در پخت نان مصرف دارد. اما آرد جو هم خواص بی نظیر خود را دارد که می تواند برای پخت نان مورد استفاده قرار گیرد. آرد جو از دانه های آن که آرد شده اند به دست می آید و بسیاری از افراد از آن در پخت نان استفاده می کنند.

  • بیشتر بخوانید: نحوه کاشت بذر گیاه زیره سبز (Cumin seeds، Cuminum cyminum)

تعدادی از نانواها نیز علاوه بر نان گندم، اقدام به پخت و عرضه ی نان پخته شده با ارد جو می نمایند. این آرد حاوی میزان متوسطی گلوتن بوده و برای همین برای استفاده در بسیاری از نان ها سختی مناسب را ندارد. اما با این وجود نان مخصوص تهیه شده با جو هم برای بسیاری از بیماران و حتی افراد سالم بهتر از نان گندم می باشد.

خرده جو یکی از انواع جو

علاوه بر جو پرک می توان در سوپ ها از خرده جو نیز استفاده نمود. این هم یکی از فرم های متداول جو است که در بسیاری از فروشگاه های مواد غذایی می توانید آن را پیدا کنید. سوپ جو با استفاده از این خرده ها می تواند برای درمان بیماری های شایعی مانند سرماخوردگی استفاده شود.

انواع جو – جو پوست کنده

جو پوست کنده همان طور که از نام آن پیدا است همان دانه های جو می باشد که پوسته ی آن جدا شده است. البته همان طور که ذکر شد جدا کردن سبوس و پوسته ی جو می تواند بسیاری از ویتامین ها و ریز مغذی های موجود در این دانه را جدا کند. اما برای بهبود طعم و ظاهر غذا بسیاری ترجیح می دهند تا جو پوست کنده را در غذای خود مورد استفاده قرار دهند.

آیا انواع جو را می شناسید؟

جو پوست کنده نیز می تواند مانند جو خرد شده مورد استفاده قرار گرفته و برای تهیه سوپ ها استفاده شود. می توان از آن به همراه گوشت نیز غذاهای لذیذی را تهیه نمود. البته جو پوست کنده به فراوانی انواع جو که در بالا به آن ها اشاره شد مانند آرد جو، جو پرک و جو خرد شده مورد استفاده قرار نمی گیرد. دلیل آن هم زمان بیشتری است که برای پخت غذا با آن نیاز است. هم چنین نمی توان از آن مانند آرد جو برای تهیه نان استفاده کرد.

برای این که جو ریز مغذی های خود را از دست ندهد توصیه می شود که تنها سبوس غیر خوراکی آن جدا شود و پوسته آن که سرشار از فیبر است جدا نشود. پوسته ی جو هم چنین دارای آهن و مقداری از املاح معدنی دیگر می باشد. تیامین آن هم در این حالت بسیار بیشتر است. البته این جوها به طور معمول زمان بیشتری برای پخته شدن نیاز دارند. این نوع جو با نام Hulled barley نیز شناخته می شود.

 جو پاستا (Pasta)

جو پاستا یکی از گونه های پاستا است که در بسیاری از فروشگاه ها می توان آن را یافت. این محصول گونه ای پاستا با طعم کمی آجیلی می باشد که از آرد جو به دست می اید.

انواع جو  کدام است؟ جو مروارید (pearl barley)

برای این که بتوان این نوع جو را که یکنواخت بوده و به شکل دانه هایی عاج مانند است به دست آورد نیاز به پوست کندن دانه ها برای ۶ دفعه می باشد تا بتوان به طور کامل دو لایه ی خارجی موجود در دانه های جو که سبوس و پوسته ی جو هستند را جدا کرد. اگر چه این راه کار می تواند طعم مناسب تری برای جو به همراه داشته باشد. اما بدبختانه جو مروارید مانند برنج سفید بسیاری از مواد مغذی خود را در این فرایند از دست می دهد.

آیا انواع جو را می شناسید؟

اما از سوی دیگر این کار می تواند زمان مورد نیاز برای کشت دانه های جو را کمتر کند. جو مروارید دارای طعم لطیفی است و می تواند طعم و مزه ی دیگر مواد غذایی که در پخت مورد استفاده قرار می گیرند را به خود بگیرد. می توان از جو مروارید در سوپ ها، سالاد ها و در کنار سفره استفاده نمود.

  • بیشتر بخوانید: نحوه کاشت و موارد استفاده علف لیمو

اگر در زمان جدا کردن پوسته ی خارجی جو تنها برای سه بار اقدام به تصفیه جو شود، می توان گونه ای از جو را داشت که قسمتی از پوسته ی آن هنوز جدا نشده است. این جو که با نام pot barley شناخته می شود به طور معمول به سوپ ها اضافه می شود. اگر چه امروزه تعداد بیشتری مغازه را می توان یافت که این فرم از جو را به فروش می رسانند، اما اگر در فروشگاه های معمولی ان را پیدا نکردید، به طور حتم می توان آن را در فروشگاه های مواد غذایی سالم پیدا کرد.

 جو زود پز (quick cooking) یکی از انواع جو

این گونه جو برای این که بتوان جو را زودتر پخت و برای مصرف آماده نمود، با کمی فشار وارد آوردن به دانه ها و مسطح کردن جو و با استفاده از بخار آب به دست می آورند که می توان با این کار زمان موردن یاز برای پخت جو مروارید که ۴۵ دقیقه است را به حدود ۱۰ دقیقه کاهش داد.

جو با پوست: جو کامل یا جو با پوست در داخل سبوس خود قرار دارد. اگر چه پوست کندن آن ها کمی سخت است اما گزینه ای مناسب برای استفاده به منظور به دست اوردن جوانه جو می باشند.

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
  • انتشار این مقاله به هیچ وجه قانونی و انسانی نمی باشد.
  • عنوان مقاله:آیا انواع جو را می شناسید؟
  • پیچ اینستاگرامی ما را دنبال کنید
Avatar for مهدی قنبری
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *