Loading...

کاشت بذر گیاه خاراگوش چینی یا گندواش ( Artemisia annua)

کاشت بذر گیاه خاراگوش چینی یا گندواش ( Artemisia annua)

گیاه خاراگوش چینی (Sweet Annie, Artemisia annua) یکی دیگر از گونه های سرخس مانند است که تا ۷ فوت رشد می کند. گیاه گندواش می تواند در طول یک سال حتی بیش از این رشد کرده و در محدوده ای به عرض ۴ فوت گسترده شود. برای همین به منظور کشت در کناره ی مرز ها و در محل هایی که می خواهید منظره ای متفاوت و گرمسیری به وجود اورید گزینه ای بسیار مناسب باشد.

گیاه گندواش دارای ساقه های چوبی محکمی است که دارای انشعاب های فراوانی است که آن را بیشتر شبیه به بوته ای می کنند. گل ها خیلی کوچک و سبز زیتونی هستند. برای همین دیدن آن ها خیلی سخت است. مگر این که به گیاه گندواش نزدیک شده و با دقت به آن نگاه کنید. با این حال گیاه بیشتر برای برگ ها و پوشش خود رشد داده می شود.

هم چنین برای بوی آن که با وزش یک باد می تواند در همه ی باغ پخش شود. از آن برای قرن ها استفاده شده است. این گیاه را خشک می کرده اند و در حلقه گل ها و دیگر موارد به کار می بردند. حال که تا حدودی می دانید که خاراگوش چینی چیست، ما در ادامه در مورد آن توضیحات بیشتری خواهیم داد.

محل کاشت خارگوش چینی

گیاه گندواش به خوبی در انواع خاک ها رشد می کند. می تواند خاک های فقیر را تحمل کند. نیاز به آب کمی دارد. اما در این شرایط به حداکثر رشد خود دست نخواهد یافت. حتی می توان شاهد رشد نا خواسته ی آن در بین سنگ ها بود.  اما در صورت رشد در بین سنگ ها که خاک کمی وجود دارد تنها قادر به رشد تا ارتفاعی در حدود ۳۶ اینچ خواهد بود.

کاشت بذر گیاه خاراگوش چینی یا گندواش ( Artemisia annua)

اما با این وجود گندواش برای کشت در کناره مرزها و در حصار ها مناسب است. به خصوص در مکان هایی که گرم و خشک بوده و گیاه کمتری توان رشد دارد. می توانید آن را در کنار گونه هایی از گل مینا کشت کنید. بوی گیاه گندواش آهوها را از خوردن آن باز خواهد داشت.

خاراگوش چینی از بهترین گونه هایی است که می توان برای تازه کردن هوا مورد استفاده قرار داد. اگر در محل خاصی در باغ خود بویی حس می کنید که می خواهید از شر آن خلاص شوید، خاراگوش چینی را پرورش دهید تا با وزش باد بتواند رایحه ای خوش را در همه ی محیط پخش کند. برای تغییر فضا و از بین بردن بو از مواد و محصولات دارای مواد شیمیایی استفاده نکنید.

  • بیشتر بخوانید: نحوه کاشت بذر گل ختمی (Marshmallow seeds، Althaea officinalis)

سعی کنید تا از یک گونه مناسب گیاهی برای تازه کردن هوا بهره ببرید تا از مضرات و اثرات جانبی استفاده از این مواد در امان بمانید. گیاه گندواش را می توان به راحتی خشک کرد. با این کار می توانید برای سال ها از آن استفاده کنید استفاده در حلقه های گل و در پروژه های دیگر از این گونه ی گیاهی رایج است.

کاشت بذر خاراگوش چینی

بذر های گیاه خاراگوش چینی بسیار کوچک هستند. برای همین کشت آن ها در داخل توصیه می شود. اما می توانید بذر ها را در محلی که خواهان رشد آن هستید پخش کنید.  کاشت بذر گیاه خاراگوش چینی یا گندواش ( Artemisia annua)

بذرها را به همراه مقداری شن و یا سنگریزه پخش کنید تا به صورت یکنواخت در محیط پخش شده و جوانه بزنند. به آن ها به خوبی آب بدهید تا جوانه ها ی خاراگوش چینی رشد کرده و به خوبی رشد کنند. پس از آن تنها می توانید از بوی گیاه خاراگوش چینی لذت ببرید و نیز به هیچ کار دیگری برای مراقبت از آن نخواهد بود.

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
  • انتشار این مقاله به هیچ وجه قانونی و انسانی نمی باشد.
  • عنوان مقاله:کاشت بذر گیاه خاراگوش چینی یا گندواش ( Artemisia annua)
  • پیچ اینستاگرامی ما را دنبال کنید
Avatar for مهدی قنبری
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *