Loading...

نحوه کاشت هندوانه

نحوه کاشت هندوانه

ما در مقاله هربال مارکت قصد داریم شما را با  نحوه کاشت هندوانه آشنا کنیم. در فصل تابستان بسیاری علاقه دارند تا به صرف هندوانه آب دار بپردازند تا نفسی تازه کنند. گذشته از آن بومیان آفریقا با وجود دمای بالا ی هوا علاقه دارند که هنداونه صرف کنند. افراد می‌توانند در مناطق سردسیر، بذر هنداونه را در خانه پرورش دهند و برای رشد آن به ۷۰ تا ۹۰ روز زمان نیاز است.

بهترین زمان برای کاشت هندوانه

در آب و هوای خنک که دارای فصول کوتاه رشد است، ۲ تا ۳ هفته قبل از آخرین تاریخ فصل سرما خود بذرها را در داخل خانه پرورش دهید. برای کاشت نهال در باغ حدود ۲ هفته پس از آن تاریخ برنامه ریزی کنید.

در آب و هوای گرم با فصول طولانی رشد ، بذرها را بطور مستقیم ۱ تا ۲ هفته بعد از آخرین تاریخ فصل سرما خود در بیرون از خانه بکارید ، تا زمانی که دمای خاک حداقل تا ۷۰ درجه فارنهایتگرم شده باشد. خاک هرچه گرم باشد مانع از جوانه زنی ضعیف خواهد شد.

  • بیشتر بخوانید: نحوه کاشت بذر کاهو – کاشت کاهو چه زمانی است؟

نکته: نهال هندوانه بسیار ضعیف است و تا زمانی که شرایط محیطی گرم فراهم نشود، نمی‌توان آن را انتقال داد.

انتخاب و آماده سازی محل کاشت هندوانه

قبل از کاشت خاک را با کود دامی ، جلبک دریایی و یا کمپوست اصلاح کنید. هندوانه فیدرهای سنگینی دارد. درباره اصلاحات خاک و تهیه خاک برای کاشت بهتر است تحقیق کنید.

نحوه کاشت هندوانه

– هندوانه در خاک لومی ، تا حدودی شنی و به خوبی زهکشی شده بهترین رشد را خواهد داشت.

– هندوانه ها pH خاک را بین ۶.۰ و ۷.۰ هستند.

-رشد تاکها در ردیف های بلند ، معروف به تپه ، تخلیه خوبی را تضمین می کند و گرمای خورشید را طولانی تر نگه می دارد. برنامه ریزی کنید تا گیاهان را به فاصله ۲ فوت از یکدیگر در یک تپه ۵ فوت فاصله دهید.

-اگر در ردیف ها رشد می دهید ، فاصله ۶ فوت، ۶ فوت را رعایت کنید.

نحوه کاشت هندوانه

بذرها را به عمق ۱ inch اینچ در بیرون از منزل یا عمق ¼ تا یک اینچ در گلدان ها بکارید.

نکته: برای رشد بیشتر ریشه ، برای بیشتر دانه ها از گلدان های بزرگتر استفاده کنید. همچنین از گلدان های قابل کمپوست که می توان آنرا جدا یا کاشت مستقیم در باغ داشت ، در نظر بگیرید زیرا این امر خطر آسیب رساندن به ریشه های نهال را هنگام کاشت به حداقل می رساند.

  • بیشتر بخوانید: طریقه کاشت بذر کلم بروکلی و نکات مهمی که باید بدانید!

اگر بذر مستقیم در خارج از منزل است، در هر تپه ۴ تا ۶ بذر بکارید و در نهایت به ۲ تا ۳ نهال کوچک نیاز دارید.

انتقال نهال

– انتقال نهال ها را با احتیاط انجام دهید. ریشه آنها بسیار شکننده است ، بنابراین سعی کنید هنگام خارج کردن آنها از گلدان ها مراقبت باشید.

نحوه کاشت هندوانه

-پس از انتقال، گیاهان را با پوشش سطری بپوشانید تا آفات در معرض خطر قرار نگیرند. به یاد داشته باشید هنگامی که گلهای نر و ماده را در تاک مشاهده می کنید ، سطرهای سطر را جدا کنید ، زیرا به گرده افشان ها نیاز به دسترسی به گلها خواهید رسید.

مراقبت و نحوه کاشت هندوانه

آبیاری

-آبیاری بسیار مهم است ، از زمان کاشت تا شروع به شکل گیری میوه. در حالی که گیاهان خربزه در حال رشد ، شکوفه و میوه هستند ، اما در هفته به ۱ تا ۲ اینچ آب نیاز دارند.

  • بیشتر بخوانید: نحوه کاشت بذر هویج – زمان کاشت بذر هویج

-خاک را مرطوب نگه دارید ، اما از آب غرق نشوید. صبح در پایه انگور آب کنید و سعی کنید از خیس شدن برگها خودداری کنید و از آبگرفتگی بالای سر خودداری کنید. پس از رشد میوه ، آب را کاهش دهید. هوای خشک شیرین ترین خربزه را تولید می کند.

باروری

اگر لقاح را انتخاب می کنید، اطمینان حاصل کنید که ازت بیشتر از فسفر و پتاسیم نیتروژن تولید می کند ، زیرا این باعث رشد برگ و تاک می شود. اما پس از شروع گل ، از کودهایی با نیتروژن کمتری استفاده کنید تا در عوض گل و میوه را ترغیب کنید. ما دوست داریم از کودهای حاوی جلبک دریایی استفاده کنیم.

گلدهی و میوه دهی

– انگور گلهای نر و ماده را بطور جداگانه در همان گیاه تولید می کند. آنها غالباً چند هفته قبل از ظهور ماده ، تولید گلهای نر را شروع می کنند. نگران نباشید اگر گلهای نر از بین بروند. گلهای ماده (که یک پایه لامپ متورم در آن دارند) در تاک باقی می مانند و میوه می دهند.

– شکوفه ها برای میوه دادن به گرده افشانی نیاز دارند ، بنابراین با زنبورها مهربان باشید! بیاموزید که چگونه در باغ خود از گرده افشان ها پشتیبانی کنید.

– با رسیدن میوه ، از پوسیدگی آن به آرامی برداشته شده و مقوا یا نی را بین میوه و خاک قرار دهید.

نکات مربوط به مراقبت های عمومی

مالچ کردن با پلاستیک سیاه در اطراف گیاهان به چندین هدف کمک می کند: باعث گرم شدن خاک ، مانع از رشد علفهای هرز می شود و باعث رشد میوه ها از خاک می شود.

نحوه کاشت هندوانه

هرس درختان هندوانه به طور کلی ضروری نیست ، اما اگر اجازه ندهید که انگورهای جانبی رشد کنند و به تاک اصلی بچسبند ممکن است محصول انگور بهبود یابد. هنگامی که گیاه جوان است ، فقط جوانه های انتهایی آن را تشکیل دهید. همچنین می توانید برخی از شکوفه ها را بچسبانید تا انرژی خود را روی تعداد کمی خربزه متمرکز کنید.

محصول/ذخیره سازی

هندوانه ها پس از برداشت شیرین نمی شوند ، بنابراین زمان برداشت محصول مهم است. آنها به طور کلی طی یک دوره دو هفته ای رسیده ، بنابراین چشم خود را در مورد آنها نگه دارید.

چگونه می توان هندوانه رسیده را تشخیص داد

دکتر بیل رودز ، استاد باغبانی دانشگاه Clemson ، توصیه های زیر را در مورد چگونگی گفتن هنگام رسیدن هندوانه ارائه می دهد:

-آن را به بالا بیاندازید اگر هندوانه توخالی به نظر برسد ، رسیده است.

-به رنگ بالا نگاه کنید. هندوانه وقتی رسیده است که تضاد کمی بین نوارها وجود دارد ، رسیده است.

  • بیشتر بخوانید: کاشت بذر تربچه (Rattail Radish ,Raphanus caudatus)

-به رنگ پایین نگاه کنید. هندوانه نابالغ دارای ته سفید خواهد بود. خربزه رسیده یک قسمت خامه ای یا زرد رنگ دارد.

-روی آن فشار دهید. اگر هندوانه به نظر می رسد مانند کمی می دهد ، رسیده است.

-تاندون را بررسی کنید. اگر سبز است صبر کنید. اگر نیمه مرده باشد ، هندوانه تقریبا رسیده یا رسیده است. اگر تاندون کاملاً مرده باشد ، رسیده یا رسیده است. قرار نیست چربی گیر پیدا کنید ، بنابراین شما هم ممکن است انتخاب کنید.

-ساقه ها را باید با یک چاقوی تیز نزدیک میوه خرد کرد.

نگه داری هندوانه

هندوانه ها را می توانید تقریباً ۱۰ روز بدون انبار نگه دارید. در صورت برش ، آنها می توانند حدود ۴ روز در یخچال باقی بمانند. محکم در پلاستیک بپیچید.

پیشنهادات

“شیرینی کم”: ۸۰ روز تا بلوغ. خربزه ۱۰ پوندی را با گوشت قرمز روشن تولید می کند. این تنوع میوه های کوچکتر را می توان تنها با فاصله ۴ فوت از یکدیگر کاشت.

نحوه کاشت هندوانه

“شیرینی زیاد”: ۸۰ روز تا بلوغ. انتخابی همه آمریکایی ۲۰۰۴ خرس های ۶ پوندی ، خربزه ای با گوشت قرمز.

  • بیشتر بخوانید: نحوه کاشت بذر خیار – بهترین زمان برای کاشت بذر خیار چه موقعی است؟

“طلای کوچک”: ۷۰ روز از بلوغ. خرس ریز ، خربزه ۳ پوندی به رنگ زرد با گوشت صورتی. خوب برای باغبان شمالی.

آنچه باید بدانید

هندوانه ۹۰٪ آب دارد.

تاک کدو تنبل هرگز هندوانه ندارد.

۳ آگوست روز ملی هندوانه (ایالات متحده) است.

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
  • انتشار این مقاله به هیچ وجه قانونی و انسانی نمی باشد.
  • عنوان مقاله:نحوه کاشت هندوانه
  • پیچ اینستاگرامی ما را دنبال کنید
Avatar for مهدی قنبری
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *