Loading...

نحوه کاشت و پرورش منداب

نحوه کاشت و پرورش منداب

گیاه منداب یا شابانک، شابانک سالاد، جرجیر, و یا کَحکیز یکی از گونه های گیاهی است که می توانید با پرورش آن در فضایی کوچک از آن در سالادها استفاده کنید. در حقیقت، پرورش منداب (که دارای برگ هایی سبز، بسیار مقوی، دارای طعم ادویه ای و کمی تند می باشد) در یک گلدان خیلی راحت است. در کنار این، گل های گیاه که اگر شما برگ ها را برداشت نکنید روی بوته گیاه ظاهر می شوند نیز زیبا و خوراکی هستند.

یک ظرف انتخاب کنید

به دلیل این که ریشه های منداب به طور نسبی سطحی هستند، شما نیاز به یک ظرف یا گلدان بزرگ برای پرورش ان نخواهید داشت. با این وجود، شاید نیاز به ظرفی داشته باشید که بتواند گیاه بزرگ تری را برای شما به بار آورد.

  • بیشتر بخوانید: کاشت بذر گل ختمی یا گیاه هیبیسکوس (Rose Mallow)

زیرا که برای مصارف خوراکی شما یک ظرف کوچک شاید نتواند به میزان کافی محصول بدهد. برای همین درست است که می توانید منداب را در هر ظرفی پرورش دهید اما بهتر است از ظرفی پهن و عریض برای این کار استفاده کنید.

کشت بذر منداب

مانند بسیاری از سبزی هایی که در سالاد استفاده می شوند، بذرهای این سبزی نیز کوچک است. برای همین باید مواظب باشید که آن ها را خیلی عمقی نکارید. گلدان خود را در نور کامل آفتاب قرار دهید. برای این که برای دوره ای بیشتر گیاه دوام بیاورد در هنگام ظهر آن را در سایه قرار دهید.

نحوه کاشت و پرورش منداب

  1. ظرف مورد نیاز برای رشد گیاه را با میکس مناسبی پر کنید.
  2. بذرها را به طور یکنواخت در میکس پخش کنید.
  3. با کف دست خود به آرامی بذرها را در خاک قرار دهید.
  4. با لایه ای نازک از خاک روی آن ها را بپوشانید.
  5. به آرامی به آن آب بدهید. بهتر است با یک آبپاش این کار را انجام دهید. فشار آب نباید بذرها را جا به جا کند و یا در عمق خاک فرو برد.

پرورش منداب

می توانید بذر گیاه را همین که خطر سرما در بهار رفع شد بکارید. بهتر است هر هفته و یا هر دو هفته یک بار بذرهای تازه ای را بکارید تا به طور مداوم قادر به برداشت برگ های تازه برای مصارف خوراکی در فصل رشد گیاه باشید. گیاه هوای گرم را دوست ندارد و کمی زننده می شود.خاک بستر گیاه را به طور یکنواخت مرطوب نگه دارید تا این که نشاها و جوانه های گیاه ظاهر شوند.

این جوانه ها پس از ۷ تا ۱۴ روز ظاهر می شوند. در زمانی که نشاها بین یک تا ۳ اینچ رشد کرده اند، ان ها را تنک کنید. این برگ های جوان خیلی لطیف و نازک هستند. اگر چه می توانید گیاه را تنک کنید اما گیاه بدون تنک کردن هم رشد خوبی خواهد داشت و انبوه و پر از برگ خواهد شد.

برداشت منداب

گیاه پس از سه تا چهار هفته  به طور کامل رشد می کند و می توانید آن را برداشت نمایید. هر چه برگ ها جوان تر باشند شیرین تر و لطیف تر خواهند بود. برای همین نباید خیلی برای برداشت آن ها صبر نمایید.

در زمانی که گیاه بین ۳ تا ۴ اینچ رشد کرده است، شما می توانید همه ی گیاه را بیرون آورید یا این که آن ها را تنک کنید. اگر می خواهید گیاه به رشد خود ادامه دهد می توانید تنها برگ ها را برداشت کنید. توجه داشته باشید که اگر همه گیاه را از خاک در اورید می تواند برگ ها را کثیف نماید.

استفاده از گل های منداب

گل های منداب کمی شیرین و مانند برگ ها ادویه ای نیستند. گل ها پس از این که برگ ها به رشد کامل رسیدند ظاهر خواهند شد.

نحوه کاشت و پرورش منداب

در صورتی که گیاه خود را در زمان مناسب برداشت نکنید باید منتظر گل ها باشید. گل ها را بچینید و بخورید یا به سالاد اضافه کنید. می توانید آن ها را به ساندویچ اضافه نمایید. می توانید حتی تعدادی گیاه را برای برداشت گل ها به طور خاص پرورش دهید.

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
  • انتشار این مقاله به هیچ وجه قانونی و انسانی نمی باشد.
  • عنوان مقاله: نحوه کاشت و پرورش منداب
  • پیچ اینستاگرامی ما را دنبال کنید
Avatar for مهدی قنبری
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *