Loading...

قیمت بذر یونجه

قیمت بذر یونجه

در مقاله امروز هربال مارکت قصد داریم در مورد قیمت بذر یونجه صحبت کنیم. یونجه یکی از گونه های گیاهی پر مصرف در صنایع وابسته به پرورش دام ها می باشد. این گیاه از جنبه های متعددی به دلیل دارا بودن مواد مغذی فراوان، برای مصرف توسط حیوانات اهلی و دامها منحصر به فرد می باشد. به همین دلیل است که کشت آن در سراسر دنیا رواج دارد.

بسیاری از کشورها کم و بیش این گونه ی گیاهی را کشت می کنند تا بتوانند دام های خود را با استفاده از آن تغذیه کنند. اگر شما از فعالان حوزه پرورش دام باشید به خوبی با یونجه آشنایی دارید. این گیاه می تواند تقریبا تمام نیاز های دام های اهلی به مواد مغذی را برای رشد هر چه بهتر آن ها بر اورده کند. به همین دلیل در تغذیه ی گاو ها و گوسفند به طور گسترده ای از آن استفاده می شود.

زمین هایی که زیر کشت آن قرار دارند بالغ بر هزاران هکتار می باشند که در طول سال می توانند میلیون ها تن یونجه را به بار اورند. در این میان برای پرورش دهنده های یونجه بذر آن دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد. ما در این متن در مورد بذر یونجه و قیمت آن نکاتی را بیان می کنیم تا شما را با اهمیت بذر یونجه آشنا نموده و بتوانید از قیمت آن در بازار نیز آگاهی بیشتری پیدا کنید.

اهمیت بذر یونجه

در ابتدای متن گفته شد که یونجه برای تغذیه ی حیوانات دارای اهمیت بسیار بالایی است و به طور سالانه میلیون ها تن از این محصول برای استفاده در دامداری ها برداشت می شود. اما بذر یونجه در این میان چه میزان از اهمیت را می تواند دارا باشد؟ در واقع بذر یونجه از مهم ترین عواملی است که باید در زمان پرورش یونجه به آن اهمیت زیادی بدهید. دلیل آن هم در کیفیت محصول برداشتی از گیاه می باشد. هر چه بذر یونجه دارای کیفیت بالا تری باشد می توانید انتظار داشته باشید که محصول بیشتری از گیاه خود به دست اورید.

یونجه گیاهی است که چند ساله می باشد و همین که کاشته شد باید برای سال ها محصول خود را برای ما به بار اورد. در صورتی که بذر آن دارای کیفیت کمی باشد، نمی توانید به خوبی محصول فراوانی را از گیاهان رشد داده شده برداشت کنید و متحمل زیان های فراوانی خواهید شد.

قیمت بذر یونجه

در این جا است که می توانید به اهمیت بذر یونجه آگاه شوید. یک بذر خوب می تواند برای شما در هر دوره برداشت محصول یونجه بیشتری بدهد. هم چنین می تواند تعداد دوره های برداشت را در هر سال افزایش دهد. علاوه بر این امکان دارد که با استفاده از بذرهای مقاوم و سازگار با محیط زندگی خود، بتوانید گونه ای از یونجه را پرورش دهید که در برابیر بیماری ها مقاوم تر باشد و برای سال های بیشتری بتواند محصول بیشتری را به بار اورد.

به همین دلایل است که کشاورزان با تجربه در زمان نیاز به کشت دوباره ی یونجه سعی می کنند تا بهترین بذرها را برای کشت محصول خود انتخاب کنند تا بتوانند سود هر چه بیشتری از کشت این گونه ی پر محصول به دست آورند.

چگونه می توان بذر یونجه را پیدا کرد؟

با توجه به این که یونجه به طور گسترده ای در همه ی نقاط دنیا کشت می شود می توانید به راحتی بذر آن را در همه ی نقاط دنیا نیز پیدا کنید. با نگاهی به هر یک از فروشگاه های بذر گونه های مختلف قابل کشت، می توانید بذر یونجه را نیز پیدا کنید. این بذر به صورت آنلاین نیز در فروشگاه های عرضه محصولات مورد نیاز برای کشاورزان می تواند یافت شود.

حتی با توجه به رشد روز افزون استفاده از رسانه های اجتماعی و دنیای مجازی، می توان شاهد افزایش حجم خرید و فروش بذر یونجه در این فضاهای آنلاین نیز بود. می توانید از هر یک از این عرضه کننده ها بذر مورد نیاز خود را پیدا کرده و برای کشت در زمین خود مورد استفاده قرار دهید.

قیمت بذر یونجه در کشورهای مختلف

هر کشوری با توجه به هزینه های تولید بذر می تواند قیمت خاص به خود را برای بذر یونجه داشته باشد. به همین دلیل در دنیا قیمت این بذر با هم تفاوت هایی دارد. هم چنین گونه های بسیار متنوعی از یونجه وجود دارد که قیمت بذرهای آن ها می تواند تفاوت هایی داشته باشند. علاوه بر این کیفیت بذر هم در قیمت آن در هر جایی تاثیر خواهد گذاشت. اگر نگاهی به سایت های معروف در دنیای مجازی که اقدام به فروش بذر یونجه می کنند بنمایید به راحتی می توانید قیمت این محصول را پیدا کنید. اگر کمی بیشتر تلاش کنید

خواهید دید که قیمت بذر یونجه با توجه به حجم فروش و نوع آن تفاوت هایی دارد. ممکن است که در این سایت ها بذرها درجه بندی شده باشند و بر اساس درجه آن ها دارای قیمت های متفاوتی باشند. هم چنین در مواردی قیمت با توجه به درجه ی خلوص بذر یونجه در تغییر می باشد. ما شاهد بوده ایم که سال های اخیر، قیمت بذر یونجه در هر کیلو در محدوده قیمت چند دلار تا چند ده دلار در در تغییر بوده است.

شما هم می توانید خودتان این قیمت ها را به صورت آنلاین بررسی کنید تا با قیمت جهانی بذر یونجه بیشتر آشنا شوید. در زمان خرید این بذرها می توانید اطلاعاتی هم در مورد مشخصات گونه ای از یونجه که از هر نوع بذر به دست خواهید آورد به دست آورید. alibaba یکی از سایت هایی است که می توانید به راحتی در آن قیمت انواع بذر یونجه را پیدا کنید.

این سایت پر از مراکز عرضه ی بذر فروشنده هایی است که بذر یونجه را با قیمت های متنوعی عرضه کرده اند. این فروشنده ها از کشورهای مختلفی و در اغلب موارد از چین می باشند که محصولات خود را به طور عمده برای فروش عرضه می کنند. افراد زیادی در این مکان ها بذر یونجه ی مورد نیاز خود را پیدا می کنند و اقدام به خریداری آن به صورت آنلاین می کنند.

قیمت بذر یونجه در ایران

ما در مورد بذر یونجه در دنیا و قیمت آن در یکی از سایت های معروف صحبت کردیم. اما برای بسیاری از افرادی که در ایران زندگی می کنند شاید خرید بذر یونجه از فروشنده های داخلی به صرفه تر باشد. زیرا که قیمت بذر یونجه در داخل کشور کمتر بوده و می توان راحت تر به آن دسترسی داشت. در این راه همان گونه که فضای مجازی می تواند به شما در یافتن قیمت بین المللی بذر یونجه کمک کند، می تواند در بازار داخلی هم شما را با عرضه کننده های بذر یونجه آشنا کند تا بتوانید بهترین بذر را برای خرید پیدا کنید.

انواع بذر یونجه

یونجه دارای گونه های متنوعی است که در نحوه ی رشد خود دارای ویژگی های متفاوتی هستند. به همین دلیل حتی در داخل ایران هم می توان گونه های مختلفی از یونجه را یافت. این یونجه ها با توجه به تفاوت هایی که در بذرهای خود دارند در زمان رشد خود هم تفاوت هایی در میزان محصول خود و پایداری در برای بیماری ها خواهند داشت. به همین دلیل ممکن است که قیمت بذر یونجه هم در هر یک از این موارد با هم متفاوت باشد.

در ایران بسیاری در بازار به دنبال قیمت بذر یونجه همدانی به عنوان یکی از بهترین بذرهای موجود در کشور هستند. هر بذری که دارای کیفیت بالاتری باشد به طور معمول دارای قیمت بالاتری نیز خواهد بود. در بین کشاورزان انواع یونجه با نام های مختلفی مانند یونجه همدانی یا یونجه بغدادی شناخته می شوند. شاید گونه های دیگری هم باشند که در زمان خرید برای شما ناشناخته باشند.

قیمت بذر یونجهبرای مثال ممکن است که شما در مورد قیمت بذر یونجه بغدادی و یا قیمت بذر یونجه رنجر در بازار شنیده بشنوید اما هنوز در مورد تفاوت آن ها با بذر یونجه همدانی اطلاعات زیادی نداشته باشید. هر یک از این بذرها در واقع متعلق به گونه ای از یونجه با ویژگی های منحصر به خود می باشند که در ایران هم طرفداران خاص خود را دارند.

گونه های بومی مانند یونجه همدانی و یا گونه هایی مانند بذر یونجه بغدادی برای عده ای مناسب تر برای کشت فرض می شوند. عده ای دیگر هم به دنبال کشت گونه های هیبرید هستند و برای ان ها قیمت بذر یونجه رنجر امریکایی یا دیگر گونه های هیبریدی خارجی اهمیت بیشتری دارد. زیرا که گونه هایی از یونجه های هیبریدی هستند که می توانند بار بیشتری در زمان برداشت یونجه داشته باشند.

دلیل تفات قیمت بذر یونجه

گفته شد که یونجه ها با هم تفاوت هایی در هیبرید یا بومی بودن و نیز میزان بار به دست امده در زمان برداشت دارند. به طور کلی این گونه ی گیاهی را برای برداشت ساقه ها و برگ های آن پرورش می دهند. برای همین هم هر چه یک گونه دارای برگ ها و ساقه های بیشتری باشد برای برداشت مناسب تر بوده و می تواند سود بیشتری را برای پرورش دهنده ها داشته باشد.

به طور معمول یونجه می تواند در ارتفاعی بین چند ده سانتی متر تا حتی نزدیک به یک متر رشد کند و برگ های زیادی در ساقه های خود به بار اورد. این مولفه ها می توانند بر قیمت بذر یونجه تاثیر داشته باشند. زیرا که هر چه یونجه بتواند در ارتفاع بالاتری رشد کرده و برگ بیشتری داشته باشد بذر آن نیز مرغوب تر بوده و دارای قیمت بالاتری می باشد. هم چنین تعداد دفعاتی که در هر سال می توان یونجه را برداشت نمود روی قیمت آن تاثیر می گذارد.

هر چه برای دفعات بیشتری بتوان یونجه را برداشت نمود، بذر آن دارای کیفیت بالاتری بوده است. پرورش دهنده ها در این زمینه نظرات مختلفی دارند و هر یک از آن ها ترجیح می دهند تا گونه ای خاص از یونجه را برای کشت انتخاب کنند. هم چنین در مناطق مختلف ایران تفاوت هایی در شرایط آب و هوایی وجود دارد که لزوم استفاده از بذرهای سازگار با شرایط آب و هوایی هر منطقه را ایجاب می کند.

برای مثال کشاورزانی که ممکن است که نیکشهر یا همدان یا هر منطقه دیگری ساکن باشند بهتر است در صورت عدم آشنایی با گونه های هیبرید، گونه های بومی محل زندگی خود را پرورش دهند. البته به طور کلی هر گونه ای از بذر را که شما بخواهید می توانید با کمک از سایت های فروش انلاین به راحتی پیدا کنید و در این زمینه نیاز به نگرانی وجود ندارد.

قیمت بذر یونجه بومی و هیبرید

گونه هایی که به طور بومی کشت می شوند برای بسیاری از پرورش دهنده ها شناخته شده هستند و قیمت آن ها هم راحت تر به دست می اید. اما گونه های هیبریدی که به تازگی مورد توجه قرار گرفته اند نیز می توانند به دلایل متعددی مهم و بهتر از گونه های بومی باشند.

قیمت بذر یونجه خارجی و هیبریدی را می توانید با مشاوره با افراد فعال در این حوزه به دست اورید. به طور معمول قیمت بذر یونجه کیلویی محاسبه  می شود و شما می توانید پس از مشورت با افراد اگاه در این زمینه در مورد میزان بذر یونجه که برای کشت در مساحت مورد نظر مناسب هستند اقدام به خرید آن ها بنمایید.

محبوب ترین بذرهای یونجه

امروزه کشاورزان و پرورش دهنده ها با توجه به اطلاعات بیشتری که در مورد انواع یونجه دارند سعی در انتخاب بهترین بذرها می کنند. البته در مواردی هم اقدام به مقایسه قیمت ها می کنند تا به صرفه ترین بذر را برای خرید انتخاب کنند. برای همین نمی توان به راحتی در مورد محبوب ترین بذرها برای خرید اظهار نظر کرد. کشت انواع بذرهای هیبریدی در بخش هایی از کشور در حال گسترش است.

اما هنوز هم بسیاری به دنبال خرید بذرهای بومی هستند و در بازار به دنبال یافتن قیمت بذر یونجه همدانی هستند تا از این گونه ی بومی در زمین خود بکارند. در بخش هایی از کشور هم که شرایط برای کشت دیم مناسب است، کشت این گونه ها دارای رواج بیشتری می باشد. به دلیل محبوبیت یونجه دیم، می توان دید که قیمت بذر یونجه دیمی برای افراد فعال در زمینه کشت گیاهان دیم بسیار مهم تر از دیگر بذرها است.

قیمت بذر یونجه در شهرهای مختلف

با توجه به این که ما شاهد کشت این گونه ی گیاهی در سراسر کشور هستیم، اهمیت قیمت آن در هر شهر و تفاوت در قیمت ها در بخش های مختلف کشور مهم است. شاید بتوان بذر یونجه را از شهرهایی که قیمت آن کمتر است خریداری و در شهرهای دیگر به فروش رساند. یا این که بتوان بذرهای مرغوب را از شهرهای دیگر یافته و برای کشت به منطقه ی خود برد تا بتوان سود بیشتری در پی برداشت محصول به دست اورد.

برای مثال، خوزستان یکی از قطب های کشاورزی کشور است که کشت یونجه در آن رونق زیادی دارد. اگر شما در یکی از شهرها و یا روستاهای این استان ساکن هستید، قیمت بذر یونجه در خوزستان را می توانید در دنیای مجازی و در پلتفرم های مختلف به دست آورید. بهتر است که ابتدا قیمت ها را در شهر خود یافته و پس از آن در صورت مناسب بودن قیمت ها در شهرها و استان های دیگر اقدام به خرید بذر از آن ها بنمایید. در زمان خرید بذر به کیفیت بذر خریداری شده توجه داشته باشید.

هم چنین درجه خلوص آن را بررسی کنید. اگر چه در سال های اخیر ما نوسان هایی در قیمت ها داشته ایم و بازار به شدت در تغییر است، اما در مورد بذر یونجه به نظر می رسد که تفاوت زیادی در قیمت ها هنوز به وجود نیامده است. با جست و جوی کوتاهی برای عبارات زیر بهتر می توانید به تفاوت قیمت ها در سال های اخیر آگاه شده و به مقایسه ی آن ها بپردازید:

  • قیمت بذر یونجه ۹۶
  • قیمت بذر یونجه ۹۷
  • قیمت بذر یونجه سال ۹۸
  • قیمت بذر یونجه در سال ۹۹

بنا بر داده هایی که ما از وضعیت بازار به دست اورده ایم، می توانیم بگوییم که تا به حال در مقایسه با بسیاری از دیگر محصولات کشاورزی، تغییر قیمت در بذر یونجه چندان زیاد نیست و هنوز می توان با صرف هزینه ای معقول اقدام به خرید بذر انواع یونجه نمود.

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
  • انتشار این مقاله به هیچ وجه قانونی و انسانی نمی باشد.
  • عنوان مقاله: قیمت بذر یونجه
  • پیچ اینستاگرامی ما را دنبال کنید
Avatar for مهدی قنبری
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *