Loading...

قیمت گیاه گل گاو زبان

قیمت گیاه گل گاو زبان

 در مقاله امروز هربال مارکت قصد داریم در مورد قیمت گیاه گل گاو زبان صحبت کنیم. گل گاو زبان گیاهی دارویی و پر مصرف است که برای بسیاری از ما شناخته شده است. این گیاه برای سال ها برای درمان بیماری ها استفاده شده است. به خصوص خواص آرام بخش و تسکین دهنده ی آن شناخته شده است. برای همین بسیاری از افراد از آن در بازار برای مصارف مختلف خریداری می کنند. مقدار گل گاو زبان که شما ممکن است نیاز داشته باشید بسته به نیاز شما می تواند در قیمت آن هم تاثیر فراوانی داشته باشد.

تفاوت قیمت گیاه گل گاو زبان در کشورهای مختلف

گل گاو زبان در بسیاری از نقاط جهان مورد استفاده قرار می گیرد. به همین دلیل در بازار در فروشگاه های فراوانی می توان آن را برای خرید یافت. هم چنین این محصول در مناطق مختلفی کشت و پرورش داده می شود. به طور معمول قیمت گیاه گل گاو زبان در مناطقی که به صورت بومی پرورش داده می شود کمتر است. در کشورهای غربی هم این گونه ی گیاهی طرفداران فراوانی پیدا کرده و در تقاضا روندی افزایشی دارد و به همین دلیل کشت آن رو به گسترش است. علاوه بر گل گاو زبانی که توسط افراد پرورش داده می شود، گونه های وحشی آن هم به صورت خودرو می روید که در مواردی دارای قیمت بالاتری می باشد.

می توانید برای آگاهی از قیمت گیاه گل گاو زبان وحشی در بازار با نگاهی به فروشگاه های آنلاین قیمت روز آن را به دست آورید. ایران هم یکی از کشورهای مصرف کننده و نیز تولید کننده ی گل گاو زبان می باشد. در ایران از سال ها قبل برداشت و استفاده از گل گاو زبان رواج داشته است و مردم برای مقاصد درمانی از آن استفاده می کرده اند. به همین دلیل در هر شهری می توان آن را برای خرید یافت. به طور کلی قیمت گیاه گل گاو زبان در بخش های مختلف کشور با هم تفاوت هایی دارد.

اما به طور کلی در سال های اخیر در یک محدوده ی مناسب قیمت می توان زبان را در هر جایی در داخل کشور به راحتی پیدا کرد. البته این قیمت در سال های مختلف با هم تفاوت هایی دارد و در سال های اخیر ما شاهد تغییر قیمت این محصول بوده ایم. در سال های گذشته امکان خرید گل گاو زبان با قیمت کمتری وجود داشت. اما در سال های اخیر ما شاهد افزایش قیمت گیاه گل گاو زبان به دلایل متعددی بوده ایم.

قیمت گیاه گل گاو زبان

افزایش نرخ تورم یکی از دلایل موثر در افزایش قیمت گیاه گل گاو زبان بوده است. به طوری که قیمت گل گاوزبان۹۸ نسبت به قیمت آن در سال های قبل روندی افزایشی را طی کرده است. انتظار می رود که در سال جاری نیز قیمت گیاه گل گاو زبان با افزایش نسبی در مقایسه با سال قبل رو به رو باشد. پیش بینی قیمت گل گاو زبان به راحتی میسر نیست و دلیل آن هم تغییراتی است که در نرخ تورم در سال های اخیر رو به رو بوده ایم.

البته در کمال تعجب در مواردی ما کاهش قیمت را در این محصول در برخی از فروشگاه ها شاهد بوده ایم. می توانید در سایت های مختلفی قیمت این محصول را به صورت انلاین مشاهده کنید. اگر جست و جوی کوتاهی در مورد قیمت گیاه گل گاو زبان دیجی کالا بنمایید، می توانید در این مورد ایده ای به دست آورید. البته سایت های دیگری هم هستند که می توانند به شما در یافتن بهترین قیمت گل گاو زبان کمک کنند.

قیمت گیاه گل گاو زبان در شهرهای مختلف ایران

به طور کلی قیمت داخلی گل گاو زبان در ایران تغییر چندان زیادی در شهرهای مختلف ندارد. متناسب با نرخ تورم می توان توقع داشتن روند افزایش قیمت در گل گاو زبان را داشت. این قیمت در  بازار در شهرهای بزرگ کشور در تغییر است. البته بر خلاف انتظار در ماه های گذشته، تغییر قیمت چندان زیاد نبوده و همان طور که گفته شد در مواردی کاهشی بوده است.

اما در گستره جغرافیایی داخل کشور این قیمت ها تقریبا نزدیک به هم می باشند. برای مثال، قیمت گل گاوزبان در مشهد با شهرهای بزرگ دیگری مانند اصفهان تنها چند درصد تفاوت دارد. اما با توجه به تغییر نرخ تورم، می توان انتظار داشت که قیمت گیاه گل گاو زبان در سال ۹۹ نسبت به سال قبل در هر یک از این شهرها رو به افزایش باشد. اگر چه تا به حال تغییر چندان محسوسی در قیمت ها مشاهده نشده است.

قیمت انواع گل گاو زبان

نه تنها در ایران که در بازار کشورهای دیگر هم می توان گل گاو زبان را به صورت های مختلفی برای خرید یافت. در ایران به طور کلی استفاده از برگ های خشک شده ی گل گاو زبان رواج دارد. به همین دلیل هم بیشتر خرید و فروش این گونه ی خشک شده از گل گاوزبان در بازار انجام می شود، و برای بسیاری از خریداران قیمت گل گاوزبان خشک دارای اهمیت بالاتری است.

قیمت گیاه گل گاو زبان

اما در کشورها و یا مناطقی هم می توان دید که بخش های دیگر گیاه هم به فروش می رسد. این فروش می تواند حتی به صورت برگ های تازه باشد. علاوه بر استفاده های شناخته شده ی برگ های خشک گیاه، از برگ های تازه ی آن هم می توان در سالادها و در کاربردهای دیگر بهر برد. برای همین هم می توان دید که عده ای به دنبال خرید این گونه برگ های تازه هستند.

البته در ایران فروش برگ های تازه گیاه رواج چندانی ندارد. اما این بیشتر به دلیل در دسترس نبودن برگ ها و بخش های تازه گیاه است. به طور کلی برگ های خشک شده در هر کیلو دارای قیمت بالاتری از برگ های تازه هستند. اگر به دنبال خرید گل گاو زبان برای تیهه یک دمنوش بسیار عالی هستید، باید بدانید که قیمت برگ های خشک شده ی گل گاوزبان در بازار نسبت به قبل از آن تغییر چندانی نکرده است و نیاز نیست هزینه ی بیشتری برای خرید آن در هر بخشی از کشور که ساکن هستید بپردازید.

اما این که این قیمت ارزش خرید این گونه ی گیاهی را دارد یا این که بهتر است از گونه های دیگر گیاهی برای تهیه دمنوش استفاده کنید به خود شما وابسته است. به طور کلی در کاربردهای سنتی به نظر بسیاری از افراد کمتر گیاه دارویی را می توان یافت که بتواند جای گل گاو زیان را در خواص آرام بخشی آن داشته باشد. به همین دلیل توصیه می کنیم که اگر قبل از این از این گیاه برای تهیه ی دمنوش استفاده می کرده اید در سال جاری هم با جست و جوی کوتاهی اقدام به خرید و استفاده از آن به منظور تهیه ی یک دمنوش آرام بخش بنمایید.

به طور حتم اگر چه قیمت گیاه گل گاوزبان  در سال ۹۹ شاید با کمی در ادامه ی سال با افزایش نسبی رو به رو باشد، اما نسبت به افزایش قیمتی که در دیگر محصولات شاهد آن بوده ایم چندان زیاد نیست و هنوز هم امکان خرید آن برای استفاده در مصارف خانگی وجود دارد. لازم به ذکر است که در بسیاری از کشورهای غربی علاوه بر خود گل گاو زبان، در سال های اخیر با پیشرفت هایی که در صنایع فراوری داروهای گیاهی رخ داده است ما شاهد افزایش تولید محصولات و روغن ها، در کنار عصاره های گیاهی از این گونه های پر خاصیت می باشیم.

قیمت گیاه گل گاو زبان

فروش این ترکیبات به دست آمده از گل گاو زبان در سایت های معروف فروش آنلاین محصولات غذایی و دارویی مانند سایت آمازون رواج دارد و می توانید با کمی جستجو در این مورد، انواع محصولات به دست آمده از گل گاو زبان را پیدا کنید که در این سایت ها با قیمت های مختلفی به فروش می رسند. از جمله ی این محصولات می توان روغن های به دست امده از گل گاو زبان را نام برد که دارای اسیدهای چرب بوده و می تواند در کاربردهای درمانی نیز استفاده می شود.

در صورت مراجعه به این سایت ها در مواردی می توانید تخفیف مناسبی را در صورت خرید نیز به دست آورید. در ایران هم شاید امکان یافتن این گونه محصولات به دست آمده از گل گاو زبان در سایت های داخلی ممکن باشد. به طور معمول این محصولات را می توان به صورت روزانه برای دریافت بهترین نتیجه از مصرف آن ها در رژیم غذایی یا دارویی گنجاند. در مواردی این محصولات به صورت کپسول هایی برای مصرف به بازار عرضه می شوند و می توانید با خرید آن به صورت روزانه یا هفتگی از ان ها استفاده نمایید.

اگر به دنبال اطلاعات بیشتری در مورد انواع گل گاو زبان و یا قیمت گیاه گل گاو زبان هستید می توانید با مشاوره با افراد فعال در این حوزه به خوبی موفق به یافتن بهترین قیمت و مناسب ترین نوع برای مصرف شوید. البته برای کسانی که قصد خرید برای خانه را ندارند و به دنبال خرید در مقادیر بالا هستند، در زمان خرید عمده ای تفاوت زیادی بین قیمت محصول خریداری شده نسبت به زمانی که قصد خرید جزیی محصول را دارند وجود دارد.

قیمت گیاه گل گاو زبان

به همین دلیل ما در این زمینه نمی توانیم قیمت مشخصی را به شما ارائه کنیم. در مقادیر خرید بالاتر امکان دارد که حتی بتوانید تا چند ده درصد هم تخفیف در قیمت محصول به دست آورید.قیمت گیاه گل گاو زبان کوهی به طور معمول از بسیاری از گونه های پرورش یافته گل گاو زبان تا حدودی بیشتر است. این افزایش نسبی قیمت به دلیل بالاتر بودن ترکیبات دارویی گیاه در زمان رشد خودرو در طبیعت می باشد.

قیمت گیاه گل گاو زبان در بازار تهران به عنوان بزرگ ترین بازار مصرف کشور هم تحت تاثیر این عوامل است و برای هر خریداری که قصد یافتن و خرید گل گاو زبان به صورت عمده را دارد مهم است که تمام این عوامل را در زمان خرید در نظر داشته باشد تا بتواند بهترین محصول را با بهترین قیمت به دست آورد. در این جا مهم است که توجه شود که در درجه ی اول اهمیت در زمان خرید هر محصولی و از جمله گل گاو زبان، کیفیت آن می باشد که باید در هر زمانی نظر گرفته شود تا بتوان سود مناسبی را در خرید و فروش آن داشت.

برگ هایی که به تازگی و به خوبی خشک شده اند دارای خواص بیشتر و طعم مناسب تری هستند که بویی دلپذیر در زمان استفاده از آن ها در زمان تهیه دمنوش به مشام شما خواهد رسید. بیشتر خریداران نیز به دنبال خرید چنین محصولی هستند. در هر صورت به شما توصیه می کنیم که هر زمان که می خواهید قیمت به روز این گونه ی گیاهی دارویی را به دست آورید، در مکان های مختلفی در بازار قیمت ها را برآورد کرده و مقایسه کنید تا بتوانید بهترین قیمت را به دست آورید.

استفاده از دنیای مجازی که می توانند در این راه به شما کمک کنند هم بیش از پیش می تواند شما را در یافتن بهترین قیمت کمک نماید. در کل با توجه به میزان بالای مصرف گل گاو زبان به خوبی امکان یافتن آن در بسیاری از شهرها و حتی در اغلب روستاهای کشور وجود دارد. اما در صورتی که نیاز خرید عمده باشد تولیدکننده ها و عرضه کننده های عمده گل گاو زبان را بیابید تا بتوانید پایین ترین قیمت را برای محصول خریداری شده بپردازید.

گل گاو زبان در دامنه گوه های البرز و در بخش های مختلف ایران مانند اصفهان و گیلان و استان های شمال غربی کشور می روید. افراد فراوانی در حال فعالیت در این حوزه هستند و به طور متوسط می توان از هر هکتار زمین زیر کشت، حدود ۳۰۰ کیلوگرم گل گاو زبان را برداشت نمود که در بیشتر موارد بیش از نیاز پرورش دهنده ها بوده و برای فروش به بازار عرضه می شوند.

در ایران صدها هکتار زمین زیر کشت این گونه ی گیاهی قرار دارد که صدها نفر روی آن ها در حال فعالیت می باشند. اگر چه ما در مورد قیمت گل گاو زبان و افزایش آن در سال های اخیر در بالا صحبت کردیم، اما به نظر بسیاری از پرورش دهنده ها، این افزایش قیمت متناسب با نرخ تورم نیست و برای آن ها در حال حاضر کشت و پرورش گل گاو زبان سود چندانی را به دنبال ندارد که دلیل عمده ی آن افزایش قیمت سرسام آور بسیاری از محصولات دیگر و افزایش هزینه های روزمره می باشد.

قیمت گیاه گل گاو زبان

در مواردی در این دو سال ما شاهد کاهش قیمت گل گاو زبان نیز بوده ایم. محصول با قیمتی در حدود دویست هزار تومان از کشاورزان خریداری می شود که تا رسیدن به دست مصرف کننده افزایش چند درصدی خواهد داشت. اما با این قیمت نمی توان جبران هزینه های داشت و برداشت گل گاو زبان را پرداخت نمود.

به همین دلیل کشاورزان فعال در این حوزه در یک شوک قیمتی به سر می برند و امید دارند که قیمت گیاه گل گاو زبان در آینده ی نزدیک با افزایش صادرات آن افزایش یابد. این مشکل در داخل در زمینه کشت بسیاری از گیاهان دارویی قابل مشاهده است که انتظار می رود با کمک هایی که به کشاورزان در این زمینه می توان کرد، و با افزایش صادرات بتوان تا حدودی در جبران خسارت های وارده به آن ها موفق عمل کرد.

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
  • انتشار این مقاله به هیچ وجه قانونی و انسانی نمی باشد.
  • عنوان مقاله:قیمت گیاه گل گاو زبان
  • پیچ اینستاگرامی ما را دنبال کنید
Avatar for مهدی قنبری
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *