Loading...

مشخصات گیاه استرومانته‌ Triostar Stromant

مشخصات گیاه استرومانته‌ Triostar Stromanthe

در مقاله امروز هربال مارکت قصد داریم در مورد مشخصات گیاه استرومانته‌ Triostar Stromant صحبت کنیم. این گیاه گرمسیری و برگدار معمولاً در خانه پرورش می یابد. Triostar Stromanthe (Triostar Sunguinea)، شاخ و برگ زیاد با سایه های صورتی دارد. این گیاه در خانه به خوبی رشد می کند، همچنین می تواند در آب و هوای گرم و مرطوب بیرون نیز رشد کند.

Triostar (از خانواده Prayer Plant) برگ های خود را در شب به طور کامل تا می کند و اغلب با گیاه Calathea  اشتباه گرفته می شود. برای رشد این گیاه مراقبت زیادی لازم است. اگرچه گل ها می توانند در فصل بهار، در خانه رشد کنند، اما برگ های بزرگ و رنگارنگ آن ها نیز از جذابیت به خصوصی برخوردار هستند.

 • نام علمی: Triostar sunguinea
 • نام رایج: Triostar Stromanthe
 • نوع گیاه: Tropical perennial
 • اندازه گیاه بالغ: ۲ تا ۳ فوت
 • نور: نور زیاد غیر مستقیم
 • نوع خاک: سبک، با زهکشی مناسب
 • PH خاک: معمولاً بین ۶ تا ۸
 • زمان گلدهی: معمولاً گل نمی دهد، بین مارس و آوریل (بین اسفند و فروردین)
 • رنگ گل ها: سفید
 • بومی منطقه: جنگل های آمازون در آمریکای جنوبی

چگونه گیاه استرومانته‌ Triostar Stromant را پرورش دهیم

Triostar در محیط گرم و مرطوب به خوبی رشد می کند، به همین دلیل یک گیاه آپارتمانی ایده آل است، زیرا کافی است آن را کنار پنجره بگذارید تا از نور غیر مستقیم خورشید استفاده کند.

گیاه استرومانته‌ Triostar Stromant

هفته ای یک بار چرخاندن گیاه می تواند به توزیع خوب و یکنواخت برگ ها کمک کند، زیرا در جهت نور رشد می کنند. Triostar Stromanthe برای رشد به خاک حاصل خیز با زهکشی خوب و مناسب نیاز دارد. خاک گلدان باید مرطوب نگه داشته شود ولی نه خیس.

نور مورد نیاز برای رشد گیاه استرومانته‌ Triostar Stromant

 گیاهان گرمسیری اغلب به نور نیاز دارند تا بتوانند محیط جنگل های گرم و بارانی را برای خود بازسازی کنند.

قرار دادن Triostar Stromanthe در مکان روشن به شکوفایی هر چه بیشتر گیاه کمک می کند. اگر بیش از حد نور مستقیم دریافت کند، ممکن است برگ ها بسوزند.

خاک مورد نیاز برای رشد گیاه استرومانته‌ Triostar Stromant

 Triostar شما به خاکی نفوذپذیر، سبک و با زهکشی مناسب نیاز دارد. اگرچه خاک باید رطوبت را در خود حفظ کند، اما نباید خیلی سنگین باشد.

آب موردنیاز برای رشد گیاه استرومانته‌ Triostar Stromant

باید به طور مرتب آب کافی به گیاه برسد. اگر این کار به درستی انجام نشود، گیاه سریعاً بی حال به نظر می رسد. باید خاک را مرطوب نگه داشت اما نباید آن را غرق در آب کرد. می توان گیاه را در هوای سرد کمی خشک تر نگه داشت. زمانی که فقط ۱ اینچ از بالای خاک خشک بود، اقدام به آبیاری مجدد کنید.

با این کار نتایج خوبی حاصل می گردند. این گیاه حتی به کیفیت و دمای آب حساس است. آب شیر برای آبیاری این گیاه مناسب نیست. جهت آبیاری از آب مقطر (بدون املاح) استفاده نمایید. مطمئن باشید که آب بیش از حد سرد نیست.

کود مورد نیاز برای رشد گیاه استرومانته‌ Triostar Stromant

 تغذیه Triostar دو هفته ای یک بار با یک کود مایع، می تواند به رشد بهتر گیاه کمک کند. اطمینان حاصل کنید که محلول خیلی قوی نیست، همچنین به طور مکرر از آن استفاده نکنید زیرا این امر می تواند به سوختگی ریشه منجر گردد. کودهای اُرگانیک ضعیف تر هستند و شاید نیاز به رقیق کردن نداشته باشند. گیاه شما در طول خواب زمستانی به کود دهی نیاز ندارد.

قلمه زدن  گیاه استرومانته‌ Triostar Stromant

متاسفانه، شما نمی توانید از قسمتی از ساقه برای قلمه زدن گیاه استفاده کنید. اگر می خواهید گیاه دیگری پرورش دهید، می توانید مقداری از ریزوم را از یک گیاه مادر سالم جدا کنید.

فقط باید مطمئن باشید که در هر قسمت حداقل ۳ تا ۴ برگ وجود داشته باشد. از یک خاک گلدان باکیفیت و مرطوب استفاده کنید و این کار را در بهار یا تابستان انجام دهید.

کاشت گیاه استرومانته‌ Triostar Stromant در گلدان

از آن جایی که Triostar یک گیاه آپارتمانی ایده آل است، در گلدان نیز به خوبی رشد می کند. فقط باید مطمئن باشید که گلدان به اندازه کافی عمیق باشد تا بتوانند ریشه های گیاه را در خود جای دهد، اما نه آنقدر عمیق که آب در آن راکد بماند. برای تخلیه آب اضافی نیز به سوراخ های زیادی (جهت زهکشی) نیاز است.

گیاه استرومانته‌ Triostar Stromantکاشت مجدد گیاه استرومانته‌ Triostar Stromant در گلدان بعد از چندین سال می تواند به رشد آن ها کمک کند. مراقب ریشه هایی که از پایین گلدان بیرون می زنند، باشید. در این هنگام باید گلدان را عوض کنید. بهتر است این کار را در بهار انجام دهید.

تهیه و تنظیم

 • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
 • انتشار این مقاله به هیچ وجه قانونی و انسانی نمی باشد.
 • عنوان مقاله: مشخصات گیاه استرومانته‌ Triostar Stromanthe
 • پیچ اینستاگرامی ما را دنبال کنید
Avatar for مهدی قنبری
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *