Loading...

معرفی ۵ گیاه دارویی خواب آور برای افرادی که با مشکل خواب مواجه اند!

معرفی 5 گیاه دارویی خواب آور برای افرادی که با مشکل خواب مواجه اند!

گیاه دارویی خواب آور برای درمان بی خوابی می توانند مفید باشند. یکی از راه های عالی برای گنجاندن گیاهان در زندگی شما و دوستانتان باشد. این گیاهان دارویی به شما اجازه می دهند تا با استفاده از آنها به عنوان دمنوش، قرص و غیره خواب بهتری داشته باشید؛ حتی بوی این گیاهان به افراد کمک می کند تا خواب بهتری داشته باشند. با تاثیری که بوی این گیاهان در شما به جا می گذارند می توانید خواب های واضح تری ببینید. البته این وابسته به نوع گیاهی است که برای این کار استفاده می کنید.

گیاه دارویی خواب آور اسطوخودوس

گیاه دارویی اسطوخودوس که به دلیل خواص آرام بخشی که دارد شناخته شده است؛ اولین گیاهی است که ما در این جا به شما معرفی می کنیم. این گیاه برای استفاده شما بسیار عالی است. استفاده از شکوفه های اسطوخودوس در بالش می تواند به تنهایی و بدون نیاز به هیچ کار دیگری برای همه ی افراد در هر رده ی سنی، از پیر گرفته تا جوان خواب بهتری را با کیفیت بالاتر به همراه داشته باشد. نباید در مورد بوی گیاه دارویی اسطوخودوس هم نگران باشید. زیرا که این بو در زمانی که شما در داخل بالش استفاده می کنید بسیار کمتر از گل های تازه شکفته شده ی گیاه است.

معرفی 5 گیاه دارویی خواب آور برای افرادی که با مشکل خواب مواجه اند!

اگر تا به حال گیاه دارویی  اسطوخودوس را در داخل باغچه ی خود نکاشته اید می توانید آن را برای اولین بار امتحان کنید. فروشگاه های بذر زیادی را می توان یافت که به راحتی می توان در آنها اسطوخودوس پیدا کرد. این گیاه به خوبی می تواند با توجه به قیمت مناسب بذر آن خریداری و یا پرورش داده شود.

اگر گیاه را در داخل باغچه ی خود پرورش می دهید یا این که می خواهید آن را خریداری کنید، برای استفاده در داخل بالش هنگام خواب، غنچه های باز نشده را انتخاب کنید، که بوی کمتری دارند. در غیر این صورت بوی گیاه کمی بیشتر خواهد بود. البته هر چه بوی گیاه بیشتر باشد و برای مدت بیشتری باقی می ماند و  بهتر می تواند به شما در داشتن خوابی بهتر کمک کند.

مواقعی در زمان استفاده از گیاه دارویی اسطوخودوس به نظر می رسد که دارد بوی خود را به تدریج از دست می دهد، خرد کردن غنچه ها و به آرامی می تواند بوی بیشتری را از گیاه پخش کند که با آزاد شدن روغن های فرار این افزایش بو به دست می آید. علاوه بر این، می توانید با ریختن چند قطره روغن فرار بر روی بالش خود، بوی گیاه را دوباره تازه کنید. این کار را پس از چند ماه می توانید تکرار کنید تا بوی تازه ای از گیاه در زمان خواب به مشام شما برسد.

گیاه دارویی خواب آور رازک

رازک یکی از گونه های قابل استفاده برای بهبود خواب شما می باشد. از آن برای مدت ها به منطور آرام کردن افراد در زمانی که نمی توانستند خواب راحتی داشته باشند به دلیل ترکیبات خاص آن استفاده شده است. از آن برای آرام کردن اعصاب خود استفاده کنید و فراموش نکنید که هر زمانی که نیاز است برای داشتن یک شب خوب می توانید از این گونه ی گیاهی بیشترین بهره را ببرید.

معرفی 5 گیاه دارویی خواب آور برای افرادی که با مشکل خواب مواجه اند!

برای کسانی که تازه به محیط های جدید وارد شده اند و برای کسانی که در خوابگاه ها ساکن هستند این گیاه می تواند به خوبی در فراهم نمودن آرامش بیشتر مفید باشد. می توانید از آن برای بهبود کیفیت خواب و یا کمک به خواب هم اتاقی ها یا هم دوره ای های خود استفاده کنید.

گیاه دارویی خواب آور بابونه

چه گیاهی را می توان یافت که دارای بوی شیرین و دلنشینی مانند بوی گل بابونه باشد. این گل که دارای بویی شبیه به بوی سیب است، می تواند برای شما آرامش را در خواب به همراه داشته باشد.

  • بیشتر بخوانید: نحوه کاشت گیاه دارویی زنجبیل شامی (Elecampane-Inula helenium)

کودکان به خصوص در دره های سنین پایین، می توانند با استفاده از آن خواب بهتری داشته باشند. آن ها به بوی این گونه ی گیاهی علاقه دارند. می توانید به همین دلیل در پشتی آن ها از بابونه استفاده کنید تا خواب بهتری داشته باشند.

معرفی 5 گیاه دارویی خواب آور برای افرادی که با مشکل خواب مواجه اند!

یک راه دیگر برای بهره بردن از بابونه به منظور آرام کردن کودکان و کمک به سریع خوابیدن آن ها، قرار دادن آن در دل یک اسباب بازی ساده که به شکل حیوانات می باشد است که کودک شما با بازی با آن بهتر به خواب برود. با این کار می توانید هم برای خود آرامش بیشتری ایجاد کنید و هم خواب بهتر و عمیق تری را برای کودک خود فراهم کنید.

گیاه دارویی خواب آور رزماری

به نظر می رسد که رزماری هم گیاه جالبی برای استفاده در بالش خواب شما باشد. اما در اصل این گیاه دارای ویژگی خاصی است که استفاده از آن در پشتی بسیار دوست داشتنی تر است. آن ویژگی خاص هم این است که می توانید با استفاده از رزماری در داخل بالش خود، خواب های واضح تری داشته باشید. این ویژگی خاصی است که در گیاهان دارویی دیگر که تا به حال به آن ها اشاره شد وجود نداشت.

معرفی 5 گیاه دارویی خواب آور برای افرادی که با مشکل خواب مواجه اند!

برای بسیاری از مردم، خواب ایده ال خوابی است که با زندگی روزانه همخوانی داشته باشد و بتواند خستگی را از بدن آن ها به در کند. برای کسانی که به این ایده عقیده دارند، خواب وسیله ای برای رفع مشکلات زندگی و ایجاد حس تعادل در طول روز می باشد. رزماری را به میزان کمی در زمان خواب استفاده کنید و ببینید که آیا این تاثیر را بر روی شما دارد و آیا می تواند برای شما خواب های روشن تری را به همراه داشته باشد.

برنجاسف یک گیاه دارویی خواب آور

برنجاسف برای مدت ها به عنوان گیاهی که می تواند خواب های واضحی را برای انسان به همراه داشته باشد شناخته شده بود. کشت این گیاه کمی غیر عادی است. می توانید آن را با رزماری مخلوط کنید تا تاثیر بهتری از استفاده از هر دوی آن ها به دست آورید.

استفاده از این گونه های گیاهی به شما کمک می کند تا خواب های جالب تری ببینید. به خصوص برنجاسف با این ویژگی شناخته شده است و می تواند به شما در راحت شدن از خواب های بد کمک کند.

معرفی 5 گیاه دارویی خواب آور برای افرادی که با مشکل خواب مواجه اند!

علاوه بر این می تواند اضطراب را کاهش داده و بی خوابی را بر طرف کند. پس اگر به دنبال این ویژگی ها برای خواب خود هستید، استفاده از این گیاه را در داخل بالش کوچک و در زمان خواب فراموش نکنید. می توانید از ترکیبی از گیاهان استفاده کنید در حالی که می توانید از چند گیاه برای بهبود خواب خود استفاده کنید، چرا از یک گیاه استفاده می کنید؟ چند مورد از ترکیبات توصیه شده به این منظور در زیر آمده است:

  • رازک و بابونه
  • اسطوخودوس و بابونه
  • رزماری و برنجاسف

هر ترکیبی از این گونه های گیاهی می تواند یک تجربه منحصر به فرد را برای شما به همراه داشته باشد.

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
  • انتشار این مقاله به هیچ وجه قانونی و انسانی نمی باشد.
  • عنوان مقاله: معرفی ۵ گیاهان دارویی خواب آور برای افرادی که با مشکل خواب مواجه اند!
  • پیچ اینستاگرامی ما را دنبال کنید
Avatar for مهدی قنبری
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *