Loading...

یولاف یا جو دو سر

یولاف یا جو دو سر

یولاف یا جو دو سر یکی از دانه ها و غلات مقوی است که می تواند برای ما کاربرد های متعددی در انواع غذاها و نوشیدنی ها داشته و در کنار آن به ارتقای سلامتی ما کمک نماید. می توان جو دو سر را به گونه های مختلفی مورد استفاده قرار داد. به همین دلیل امکان استفاده از آن در غذاهای متعددی وجود دارد. می توان جو دو سر را پوست کنده، خرد و در غذا مورد استفاده قرار داد. امکان آرد کردن آن و استفاده در بسیاری از نان ها و غذاها نیز وجود دارد.

می توانید برای بهره بردن از مزایای یولاف، یکی از راه های مصرف آن را با توجه به نوع غذایی که به آن علاقه دارید انتخاب و یکی از بهترین و سالم ترین غذاها را با جو دو سر داشته باشید.کیک ها و نان هایی که با جو دو سر تهیه می شوند در زمره ی بهترین و سالم ترین نان ها می باشند که دارای مواد مغذی فراوانی بوده و در درمان بسیاری از بیماری های معمول می توانند مفید واقع شوند، به همین دلیل برای بسیاری از افراد، جو دو سر به عنوان یکی از اولین مواد مورد نیاز برای تهیه نان ها و کیک ها شناخته شده است.

امکان مصرف جو دو سر به طور خام هم وجود دارد و استفاده از آن توسط عده ای که به طور خاص دارای بیماری های مزمن هستند در رژیم غذایی روزانه رو به افزایش است. علاوه بر غذاها، امکان استفاده از جو دو سر به منظور تهیه نوشیدنی ها نیز وجود دارد. می توانید به راحتی با استفاده از جو دو سر  و ترکیبات به دست آمده از ان مانند مالت ها، بهترین انواع نوشیدنی را مورد استفاده قرار داده و از مزایای آن بهره مند شوید.

در بسیاری از کشورها و از جمله بریتانیا نیز این نوشیدنی ها استفاده می شوند. مالت ها در کنار دیگر مواد مورد استفاده در نوشیدنی های متداول محبوب هستند. استفاده ها در کشورهای غربی با کشورهای آسیایی می تواند تفاوت هایی داشته باشد. غذاها و نوشیدنی های محبوب مورد استفاده در هر منطقه ای دارای مواد اولیه و روش تهیه ی خاص خود می باشد.

به عنوان مثال، یک نوشیدنی محبوب که با جو دو سر آرد شده و شیر تهیه می شود، و در کشورهای غربی مورد استفاده قرار می گیرد، جزو مقوی ترین نوشیدنی هایی است که در این کشورها مصرف می شود و در این جا به آن اشاره شد. افراد سر شناسی را می توان یافت که نوشیدنی های تولید شده با جو دو سر را مورد استفاده قرار می داده اند و استفاده از آن را به دیگران نیز توصیه می کرده اند.

اشاره شد که مانند جو می توان از جو دو سر نیز مالت تهیه نمود که از مهم ترین مواد اولیه مورد نیاز در نوشیدنی های محبوب در بسیاری از کشورهای خاور میانه و در داخل کشور ما هستند.

یولاف یا جو دو سر

از جو دو سر به طور گسترده ای در سوپ ها نیز استفاده می شود. در درمان بیماری هایی مانند سرما خوردگی از جو دو سر و یا آرد آن در تهیه سوپ استفاده می شود، تا به بهبود علائم سرما خوردگی کمک کنند. بسیاری از کشورهای دنیا و در بسیاری از مناطق از انگلیس و اسکاتلند گرفته تا بخش های مختلف آسیا از جو دو سر به طور گسترده ای در طول سالیان استفاده نموده اند.

علاوه بر انسان ها از آن در تغذیه اسب ها نیز استفاده می شود. برای اسب های اصیل برخوردار بودن از جیره ای مقوی و سالم مهم است که جو از مهم ترین مواد مورد استفاده در جیره غذایی آن ها می باشد. این استفاده ها می تواند به صورت تنها یا در کنار دیگر مواد غذایی مورد استفاده برای تغذیه دام مصرف شده و یا به صورت پلت باشد. گاو و گوساله نیز در کنار اسب ها جزو حیوانات اهلی می باشند که جو از مهم ترین مواد مورد استفاده در جیره آن ها است.

در این کاربرد ها جو را به طور کامل و یا خرد شده به حیوان می دهند. این خرد کردن با استفاده از آسیاب صورت می پذیرد. از کاه جو نیز استفاده های متعددی در پرورش دام ها می شود. این کاه ها دارای خاصیت جذب آب بالایی بوده و می توانند در بستر حیوانات یا در ترکیب با دیگر مواد مورد استفاده قرار گیرند. از جو دو سر عصاره های مختلفی به دست می آید. می توان از این عصاره ها برای درمان مشکلات پوستی استفاده کرد.

لوسیون های تولیدی با ترکیبات گیاهی هم از این عصاره ها در خود بهره می برند تا در افزایش تاثیر آن ها در درمان مشکلات پوستی موثر باشد. در صنعت در خط تولید محصولات متعددی می توان شاهد استفاده از عصاره های به دست آمده از جو دو سر بود. در کنار آن انواع مالت را می توان از جو دو سر به دست اورد که کاربرد های آن در نوشیدنی ها برای همه ی ما شناخته شده است.

انواعی از مالت ها هم هستند که دارای کاربردهای کمتری هستند و یا این که در کشور ما کمتر شناخته شده می باشند. رشد و پرورش این گیاه آسان بوده و می تواند به راحتی صورت پذیرد. با داشتن کمی بذر می توانید موفق به این کار شوید.

راهنمایی های برای کشت بذر یولاف یا جو دو سر

بذرها را باید در بیرون کشت کرد. بذر جو دو سر را در عمق ۶ میلی متری بکارید. این کار را در ابتدا و یا اواسط بهار انجام دهید. امکان خرید نشای جو دو سر وحشی نیز در بعضی از مناطق وجود دارد. گونه های یک ساله را باید در ابتدای بهار کشت نمود. در حالی که گونه های چند ساله می توانند در ابتدای بهار و یا در پاییز کشت شوند. بسته به گونه ی گیاه می توانید بین آن ها فاصله ای در حدود ۲۵ تا ۳۰ سانتی متر بگذارید تا فضای کافی برای رشد گیاه فراهم باشد.

گونه های بزرگ تر جو دو سر را با فاصله های بیشتر و در حدود ۴۵ تا ۶۰ سانتی متر از هم بکارید تا نتیجه بهتری بگیرید. محلی که بذر جو دو سر را در آن جا می کارید باید نور کامل آفتاب را در طول روز دریافت نماید. خاک مورد استفاده هم باید نسبتا خشک بوده و دارای ph بین ۶ تا ۷.۵ باشد.

پرورش و مراقبت از گیاه یولاف یا جو دو سر

با کشت بذرها باید زمین را مرطوب نگه داشته و تا جوانه زدن بذرها منتظر بمانید. در مراحل اولیه ی رشد به مرطوب نگه داشتن خاک ادامه بدهید. استفاده از مواد تغذیه کننده ی خاک مانند کمپوست ها و یا کودهای مانده حیوانات می تواند منبع مناسبی برای فراهم نمودن ریز مغذی های مورد نیاز ریشه های گیاه جو دو سر برای رشد هر چه بهتر آن باشد. این کمپوست ها می توانند به خاک کمک کنند تا رطوبت را بهتر در خود حفظ کند.

اما آب دادن به طور متناوب به گیاه نباید فراموش شود. این کار باید هر زمانی که حس می کنید خاک در حال خشک شدن است انجام دهید. در مکان هایی که بارش باران زیاد است می توانید از آب دادن به گیاه به دلیل مرطوب بودن بستر آن خودداری کنید. به طور خلاصه باید در نظر داشته باشید که بهترین روش کشت جو دو سر با استفاده از بذر آن و به طور مستقیم در بستر مناسب می باشد. بهترین جوانه زنی در دمای ۵ تا ۲۵ درجه ی سانتی گراد برای بذرهای این گونه ی گیاهی رخ خواهد داد.

عمر مفید بذرها برای استفاده به منظور کشت دوباره در فصل های بعدی در حدود دو سال می باشد. خاک مورد استفاده برای کشت بذر جو دو سر باید دارای زه کشی مناسب بوده و به طور نسبی توان دریافت نور آفتاب را در ساعاتی از روز داشته باشد. با در نظر گرفتن فاصله مناسب برای کشت بذرها می توانید در دوره ی کوتاهی موفق به رشد گیاه شده و در زمان مناسب اقدام به برداشت آن بنمایید.

راهنمایی برای برداشت یولاف یا جو دو سر

استفاده از روش های مدرن برای برداشت جو دو سر وابسته به وجود تجهیزات مورد نیاز برای این کار است. امکان استفاده از روش های سنتی برای برداشت جو دو سر نیز وجود دارد. پرورش دهنده هایی که به دنبال بهترین برداشت محصول هستند، این کار را در زمان مناسبی انجام می دهند که بیشترین جو دو سر را به دست آورند. در زمان برداشت باید رنگ سبز دانه های جو دو سر به رنگ زرد کرمی تبدیل شود.

پس از آن می توان با درو کردن محصول به راحتی موفق به برداشت جو دو سر شد. برای این کار گیاه را از ارتفاع ۱۰ سانتی متری بالای سطح زمین قطع کنید. پس از آن خوشه های برداشت شده را روی هم قرار دهید. منتظر بمانید تا خوشه ها به طور کامل  خشک شوند. در زمانی که خوشه ها به خوبی خشک شده اند می توانید آن ها را برداشته و دانه ها را از کاه ها و سبوس گیاه جدا کنید.

می توانید منتظر بمانید تا همه ی بذرها قبل از برداشت برسند. اما این می تواند منجر به افتادن تعدادی از بذرها در زمین محل کشت جو دو سر شده و بار به دست امده را کاهش دهد. به طور کلی در صورت عدم برداشت مناسب می توان در حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد جو کمتری را برداشت نمود که در اثر ریختن آن ها بر روی زمین مورد استفاده برای کشت آن و عدم امکان جمع آوری آن ها می باشد.

  • بیشتر بخوانید: کینوا و کاهش وزن – آیا کینوا در لاغری نقش دارد؟

در روش های سنتی، جو دو سر را با استفاده از داس درو می کردند و پس از آن با قرار دادن خوشه های محصول برداشت شده در زیر پای حیوانات اهلی و کوبیدن خوشه ها سعی در جدا کردن دانه ها از خوشه ها داشتند. پس از آن با جمع آوری دانه ها و سبوس ها، و ناخالصی های دیگر، بذرها را با روش های سنتی از خاک و سبوس موجود همراه آن جدا می نمودند.

ذخیره دانه های یولاف یا جو دو سر

جمع اوری بذرها کار آسانی است. همان طور که گفته شد صبر کنید تا دانه ها و خوشه های گیاه به رنگ زرد درآیند، پس از آن با درو محصول می توانید بذرها را از دیگر ناخالصی ها جدا کنید. می توانید چند روز صبر کنید تا دانه ها به طور کامل خشک شوند و پس از آن اقدام به جمع آوری و نگه داری آن ها در کیسه های مناسب برای استفاده در آینده بنمایید.

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
  • انتشار این مقاله به هیچ وجه قانونی و انسانی نمی باشد.
  • عنوان مقاله: یولاف یا جو دو سر
  • پیچ اینستاگرامی ما را دنبال کنید
Avatar for مهدی قنبری
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *